Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Świetny start jedlickich kolarzy

W dniu 1.04.2017 r. kolarze  Jedlicze Team w składzie: Amelia Bożek, Mateusz Fałat, Jakub Półchłopek wzięli udział  w zawodach w ramach Eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie górskim w miejscowości Tarnogóra. Rywalizacja, wpisana w kalendarz Polskiego Związku Kolarskiego  toczyła się na wymagającej kondycyjnie trasie.

Na starcie stanęły licencjonowane kluby z całej Polski. W mocno obsadzonej kategorii  Żak wystartowali: Jakub Półchłopek oraz Mateusz Fałat. Po płaskim i szybkim  1 km odcinku przewidzianym do bezpiecznej selekcji najmocniejszych zawodników na czołowych pozycjach plasowali się  nasi kolarze. Prawdziwa, trudna i wymagająca umiejętności  walka rozpoczęła się  na blisko 4 km pętli urozmaiconej licznymi podjazdami i zjazdami  po piaszczystych i pełnych korzeni ścieżkach. Wśród silnej konkurencji na początku sezonu  zawodnicy naszej sekcji uplasowali się na miejscu 2 – Jakub Półchłopek, 6 – Mateusz Fałat. Wśród dziewczyn - kat. Żakinie również fantastyczne 2 miejsce zajęła Amelia Bożek. Jak widać czas spędzony na treningu w  okresie zimowym  przynosi efekty.