Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Narciarze z Gminy Jedlicze wystąpili w maratonie Ultrabiel

Sezon biegów narciarskich dobiega końca. Nasi amatorzy zakończyli swoje tegoroczne zmagania występem w najdłuższym maratonie narciarskim rozgrywanym w tej części Europy. Podobnie jak wcześniejsze starty także ten był bardzo udany. Trasa tegorocznej Ultrabieli była niezwykle wymagająca. Zmagania na najdłuższym dystansie nie ukończyło 40% uczestników. Zawody odbyły się w Górach Bialskich na polskich i czeskich trasach biegowych pomiędzy Stroniem Śląskim w Polsce i Starym Městem w Czechach. Warty podkreślenia jest fakt, że w rankingu miast, z których wywodzili się zawodnicy kończący zmagania na 60 km Jedlicze zajęło 1 miejsce (troje mieszkańców). W kategorii mężczyzn na 60 km wysoką czwartą pozycję zajął Robert Gleń, który ustąpił pola tylko trzem licencjonowanym zawodnikom. Niezwykłym hartem ducha wykazała się Paula Pasterczyk. Młoda zawodniczka MUKSU-u ukończyła zmagania na piątej pozycji wśród kobiet. W pierwszej dziesiątce maratonu znalazł się także Wiktor Mosoń, pokonując cały dystans techniką biegowa zwaną bezkrokiem.