Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

IX Turniej Szachowy z okazji Narodowego Święta Niepodległości

13. listopada 2016 r. z okazji 98. rocznicy Odzyskania Niepodległości odbył się IX Otwarty Turniej Szachowy z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystego otwarcia imprezy dokonali Zastępca Burmistrza Gminy Jedlicze Pan Ryszard Zagórski oraz Dyrektor GOSiR Jedlicze Pan Wojciech Florczak. Do rywalizacji przystąpiło 51. zawodników. Pojedynki toczyły się zgodnie z zasadami kodeksu szachowego, tempo 15 minut na zawodnika na dystansie 7 rund, systemem szwajcarskim, kojarzenia komputerowe. Sędzią głównym zawodów był pan Marian Lorenc. Uczestnicy zostali podzieleni na następujące kategorie: Open, Gimnazja, Szkoły Podstawowe, najlepszy zawodnik z Gminy (Open, Gimnazja, Szkoły Podstawowe). Po czterogodzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzców, którzy, z rąk Zastępcy Burmistrza Gminy Jedlicze oraz Dyrektora GOSiR otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

W kategorii „Open” zwyciężył  Jan Augustyn (RzKSz Rzeszów), na kolejnych miejscach uplasowali się Patryk Mrozowski  (L-UKS Burza Rogi) i Piotr Kretowicz (GKSz Kornuty Gorlice).

W kategorii „Gimnazjum” wygrał Leonard Marciniak (GKSz Kornuty Gorlice), drugie miejsce zajął Jakub Knapik (GKSz Kornuty Gorlice), trzecie  Kacper Guzik (KKSz Urania Krosno).

W kategorii „Szkoły Podstawowe” zwyciężyła Katarzyna Uliasz (KKSz Urania Krosno), drugie miejsce zajął Kamil Kucza  (L-UKS Burza Rogi), najniższe miejsce na podium zajął Paweł Kowalewski (UKS rekord Iwla).

Najlepszym zawodnikiem Gminy Jedlicze w kategorii Open został Leszek Wiśniowski natomiast w kategorii Szkół Podstawowych Klaudiusz Orzechowski.