Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Nagrody dla Nauczycieli w Dzień Edukacji Narodowej

W Dzień Edukacji Narodowej przypadający na 14 października Burmistrz Jolanta Urbanik uhonorowała trud pracy pedagogów i wręczyła nagrody dla wyróżniających się nauczycieli z placówek oświatowych znajdujących się na terenie Gminy Jedlicze. Za zaangażowanie włożone w edukację  dzieci i młodzieży oraz  osiągnięcia nagrodzeni zostali:

Edyta Bondaronek jest nauczycielem matematyki, zajęć komputerowych, informatyki i wychowania do życia w rodzinie. Pracuje w ZS w Moderówce od 07.02.2000r. Ukończyła studia magisterskie na kierunku matematyka w WSP w Rzeszowie oraz studia podyplomowe, zdobywając kwalifikacje w zakresie nauczania informatyki oraz wychowania do życia w rodzinie. Podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w różnorodnych formach kształcenia zawodowego. Bardzo angażuje się w pracę dydaktyczno – wychowawczą szkoły, dba o warsztat pracy. Jest współautorką  książki  „Przykłady testów dla klas II i III SP”. Społecznie prowadzi dodatkowe zajęcia dla uczniów klasy II gimnazjum przygotowujących się do egzaminu gimnazjalnego. Na zajęciach pozalekcyjnych pomaga uczniom przygotowującym się pod jej opieką do konkursów matematycznych. Rokrocznie od czterech lat organizuje Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klasy IV SP.

Wiesława Gazda od 2001 roku jest nauczycielem języka polskiego w Zespole Szkół Publicznych w Jedliczu. W latach 2001 – 2006 pełniła funkcję wicedyrektora szkoły. W tym okresie pozyskała wiele środków finansowych oraz pomoc rzeczową dla szkoły, dbając o poprawienie warunków pracy. Organizowała życie kulturalne szkoły, zabiegając o to, aby mogli w nim uczestniczyć również uczniowie z rodzin najuboższych. Współpracowała z Gminnym Ośrodkiem Kultury przy organizacji  uroczystości z okazji świąt państwowych i innych. Pani Wiesława Gazda swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z nauczycielami, udzielając im nieocenionych porad. Poza tym systematycznie wzbogaca swoje metody pracy i podnosi kwalifikacje, uczestnicząc w warsztatach i kursach. Czuwa nad przygotowaniami zespołu klasowego do Szkolnego Dnia Teatru. Wspiera uczniów będących w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej i organizuje pomoc.

Beata Gierlicka posiada wykształcenie wyższe pedagogiczne w zakresie zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej z podstawami logopedii, studia podyplomowe w zakresie matematyki oraz technologie informacyjne i bibliotekoznawstwo. Staż pracy w szkole 14 lat. Jest zatrudniona w Szkole Podstawowej w Piotrówce na stanowisku nauczyciela. Osiąga dobre wyniki w nauczaniu, organizuje dla uczniów zajęcia w ramach kółek zainteresowań (koło matematyczne, logopedyczne, zajęcia wyrównawcze). Co roku przygotowuje lub współuczestniczy w organizacji uroczystości szkolnych. Uczestniczy regularnie ze swymi podopiecznymi  w konkursach gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Opracowała i wdrożyła „Program grupowych zajęć logopedycznych” skierowany dla uczniów klas I-III i oddziału przedszkolnego. Od kilku lat jest opiekunem Szkolnego Koła PCK.

Małgorzata Ginalska jest nauczycielem informatyki i edukacji dla bezpieczeństwa w Zespole Szkół Publicznych w Jedliczu. Osiąga bardzo dobre wyniki w nauczaniu. Jest nauczycielką rzetelną, sumienną, pełną inicjatywy. Potrafi zainteresować młodzież informatyką poprzez stosowanie różnorodnych i nowatorskich metod oraz form pracy. Jej podopieczni zajmują wysokie miejsca w konkursach przedmiotowych. Pani Małgorzata Ginalska stworzyła pierwszą stronę internetową szkoły, była jej administratorem oraz opiekunem kółka czuwającego nad jej aktualizacją. Jest także administratorem szkolnej pracowni komputerowej. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z nauczycielami i pracownikami administracyjnymi, udzielając im nieocenionych porad dotyczących korzystania z nowoczesnych programów komputerowych.

Magdalena Klekot jest nauczycielem w Samorządowym Przedszkolu w Jedliczu, posiada wykształcenie wyższe magisterskie z przygotowaniem pedagogicznym. Pani Magdalena Klekot w pracy z dziećmi podejmuje działalność innowacyjną w zakresie wdrażania nowatorskich metod nauczania. Osiąga bardzo dobre wyniki w nauczaniu potwierdzone testami oraz osiągnięciami wychowanków w konkursach. Rozwija uzdolnienia dzieci podczas pracy z nimi, przygotowuje wychowanków do konkursów, czego potwierdzeniem są dyplomy, nagrody i podziękowania. Pani Magdalena Klekot wdrażała  program „Czyste powietrze wokół nas”, oraz opracowała i wdrożyła „Bezpieczny przedszkolak na drodze i w domu” „Program współpracy z rodzicami dla dzieci 3 ,4 ,5 ,6-letnich”. W ramach Wewnętrznego Doskonalenia Nauczycieli prowadziła szkolenia warsztatowe dla nauczycieli.

Irena Pikul – dyplomowana nauczycielka muzyki, plastyki i zajęć artystycznych w Zespole Szkół Publicznych w Jedliczu. Pani Irena Pikul wzorowo realizuje zadania dydaktyczno-wychowawcze i z inicjatywą podejmuje dodatkowe działania. Każdego roku prowadzi społecznie dodatkowe zajęcia dla uczniów uzdolnionych, motywując ich do samodzielnej, twórczej pracy oraz indywidualnych poszukiwań. Potrafi rozbudzić w wychowankach zainteresowanie plastyką i muzyką. Umiejętnie kieruje procesem dydaktycznym, stosując różnorodne metody i formy pracy, wykorzystując nowoczesne techniki komputerowe i multimedialne.

Monika Szymańska-Skóra w ubiegłym roku szkolnym 2015/20106 była nauczycielem języka niemieckiego i plastyki. Pełniła funkcję opiekuna Samorządu Uczniowskiego, angażowała się z młodzieżą w liczne akcje np.: „Góra grosza”, „Pomóż i Ty”- sprzedaż cegiełek na rzecz osób niepełnosprawnych i niewidomych, „ Pola nadziei”- wykonanie żonkili i kwesta na rzecz hospicjum w Krośnie. Jako opiekun Szkolnego Pocztu Sztandarowego brała udział w uroczystościach państwowych i szkolnych odbywających się w naszej gminie.  Prowadziła zajęcia wyrównawcze z języka niemieckiego i koło plastyczne. Z sukcesami przygotowywała uczniów do konkursów plastycznych zarówno na szczeblu gminy jak i powiatu.

Beata Świątek jest nauczycielem w Zespole Szkół Publicznych w Jedliczu. Jej wychowankowie z powodzeniem biorą udział w licznych konkursach matematycznych. Sprawuje opiekę nad pracownią matematyczną. Pani Beata Świątek prowadzi kółko matematyczne dla uczniów klas 1 a i 1b oraz kółko matematyczne dla uczniów klasy 3. Dodatkowo prowadzi indywidualne konsultacje z uczniem realizującym IPN z matematyki. Brała udział w przygotowaniu, przeprowadzeniu oraz podsumowaniu  jubileuszowej X edycji konkursu matematycznego „ Mistrz w liczeniu”. Bierze udział w licznych kursach i projektach doskonalenia zawodowego

Słownik: