Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Dawid Bril brązowym medalistą Mistrzostw Polski w biegach na nartorolkach

Bardzo dobrze zaprezentowała się trójka zawodników z Jedlicza podczas Mistrzostw Polski Seniorów w biegach na nartorolkach, które odbyły się w Sobieszewie koło Szklarskiej Poręby w dniach 10-11.09.2016 r.

Jedlicze reprezentowali: Wojciech Pelczar z tatą Andrzejem Pelczarem - MUKS Podkarpacie Jedlicze oraz Jedliczanin, obecnie zawodnik AZS AWF Katowice, Dawid Bril. W sobotę dominował styl dowolny i bieg interwałowy na dystansie 12 km., gdzie Dawid Bril zdobył brązowy medal, a Wojciech Pelczar uplasował się na szóstym miejscu. Niedziela to dominacja stylu klasycznego i startu wspólnego pod górę Uphil w Zachełmiu na dystansie 3600 metrów. Po raz drugi brązowy medal zdobył Dawid Bril, na piątym miejscu uplasował się Wojciech Pelczar, a 10 miejsce wśród amatorów zajął Andrzej Pelczar.