Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Wyścig Kolarski o „Puchar Uzdrowisk Karpackich” wystartował z Jedlicza

Włoch Antonio Parrinello z drużyny D'amico Bottecchiaa wygrał XVII edycję Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego o „Puchar Uzdrowisk Karpackich” zaliczanego do kalendarza UCI (kat. 1.2).

Wyścig wystartował  z Jedlicza, gdzie na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się odprawa zawodników biorących udział w zawodach.

Po odprawie nastąpiła prezentacja kolarskich ekip, które przybyły tego dnia do Jedlicza. 150 zawodników z czternastu krajów przywitała Burmistrz Gminy Jedlicze – Jolanta Urbanik, która następnie dokonała symbolicznego startu wyścigu.

Tego dnia nie zawiedli mieszkańcy gminy, którzy licznie dopingowali sportowców.

Rywalizacja kolarzy z 23 klubów na liczącej 150 kilometrów trasie z Jedlicza do Rymanowa obfitowała w wiele ucieczek i akcji zaczepnych. Decydujące o losach wyścigu ataki nastąpiły na 45 kilometrów przed metą, gdy do przodu oderwała się grupa 13 zawodników. To wśród tej grupy znalazł się Włoch Antonio Parrinello, który z czasem 3 godziny 53 minuty i 22 sekundy uplasował się na najwyższym podium zawodów. Drugie miejsce przypadło dla Estończyka Peetera Pruusa. Najlepszy z Polaków Michał Podlaski uplasował się na pozycji trzeciej.