Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

4 medale Marka Zajchowskiego podczas Mistrzostw Polski Weteranów

Marek Zajchowski z Moderówki uczestniczył w XXVI Mistrzostwach Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce, które odbyły się 02-03.07.2016 r. w Opolu.

Zawodnik wziął udział w czterech konkurencjach dla kategorii wiekowej 50 – 55 lat. Bezkonkurencyjny okazał się na dystansie 400 metrów w biegu przez płotki, gdzie wywalczył medal złoty. Srebrne medale zdobył w biegu na 100 metrów przez płotki, w skoku w dal i trójskoku.

Przypomnijmy, że w 2015 r. na XXV Mistrzostwach Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce, które rozegrano w Toruniu zawodnik uczestniczył w sześciu konkurencjach i zdobył sześć medali w tym dwa złote w biegu na 400 metrów przez płotki i w trójskoku.   Srebrne medale wywalczył w biegu na 100 metrów przez płotki, 200 metrów i w skoku w dal. Brązowym medalistą został w biegu na 400 metrów.

W zawodach wzięło udział 399 sportowców, w tym 79 zawodniczek. Zawodnicy, którzy przybyli z całego kraju rywalizowali ze sobą w różnych kategoriach wiekowych, tj. od 35 lat do 85 lat, klasyfikowanych oddzielnie co pięć lat.