Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Dni Jedlicza 2016

Z przyjemnością informujemy, że już niedługo, 2-3 lica po raz kolejny na jedlickim stadionie odbędzie się impreza kulturalna, zwana „Dniami Jedlicza”. Chcielibyśmy uczynić z tego wydarzenia wielkie święto naszej lokalnej społeczności i zapewnić wszystkim jak najwięcej atrakcji.

Koncertowy program imprezy przedstawia się następująco:

SOBOTA 2 lipca 2016 r.

 17.00 BACIARY

 Zespół Baciary powstał w 2002 roku na Podhalu. Założony został przez Andrzeja i Janusza Body. Natychmiast zyskał sławę, dzięki swojemu nowoczesnemu podejściu do grania, czasami już zapomnianych, melodii śpiewanych dawno temu przez naszych dziadków czy rodziców. Skład zespołu zmieniał się na przestrzeni lat. Do najbardziej znanych i lubianych utworów należą: „Żyje się raz”, „Oczy zielone”, „Nic do stracenia”, „Jak się bawią ludzie”.

Trochę popa, rocka, biesiady, trochę disco, trochę muzycki na góralską nutę z charakterystycznym góralskim dialektem, hej! Ciekawe połączenia i właśnie to oryginalne podejście do muzyki tanecznej, to jeden z czynników, które sprawiły, że Baciary osiągnęli sukces.

18.00 INITY SOUNDS

Zespół założony w 2014 r., grający muzykę reggae . W skład zespołu wchodzą Krzysztof Kostyra – wokal , Mateusz „Matik” Młodziński – gitara basowa, Tomasz Jurzysta – instr. klawiszowe, Daniel Szczepek – gitara solowa, Dominik Kuźniar – gitara prowadząca , Adam Ziemiański – trąbka, Paweł Kruczkowski – puzon oraz pochodzący z Jedlicza Jakub Skibiński na perkusji – założyciel zespołu.
Założeniem zespołu jest tworzenie muzyki możliwie jak najbardziej surowej i naturalnej, prostej i melodyjnej. Muzyki, która płynąc swobodnie rozkołysze słuchacza, karmiąc i kojąc tym samym jego ciało, serce i duszę. Domeną zespołu jest granie na żywo, kontakt z człowiekiem, nawiązywanie poprzez muzykę emocjonalnej więzi ze słuchaczami. Swoją twórczością chce skłaniać do refleksji i poruszać, ale także albo przede wszystkim cieszyć i bawić, aby każdy mógł słuchając, chociaż na chwilę oderwać się od problemów dnia codziennego i po prostu odpłynąć…

19.00 „5 RANO”

5 RANO  to powstała w 2004 roku grupa doświadczonych scenicznie muzyków inspirujących się brzmieniem bluesa i rocka lat 60tych i 70tych. Z ich pomysłów muzycznych, istnego zapału i niespełnionych pokładów energii wychodzi muzyka szczególna. Blues-rock, klasyczny rock, rock psychodeliczny, rock’n’roll – to bardzo pobieżny opis gatunków muzycznych, po których porusza się 5 RANO.

Starannie zaaranżowane własne kompozycje i inspirujące improwizacje muzyków sprawiają, że każdy koncert zespołu to obcowanie ze sztuką tworzoną przez tę piątkę ludzi. Przewijające się na koncertach covery to skarbnica wiedzy o historii rocka, a zespół stara się każdy zapożyczony utwór grać po swojemu zostawiając to, co jest dla kompozycji najbardziej charakterystyczne.

Po zdobyciu Grand Prix przeglądu zespołów rockowych podczas Festiwalu Miłośników Fortyfikacji w Boryszynie 5 RANO zaznaczyła swoją obecność na Spring Rock Festival w Nowej Soli (3 miejsce), Las Woda i Blues w Radzyniu (indywidualna nagroda dla wokalisty) oraz na Lubuskich Derbach Muzycznych (Grand Prix).

21.00 IRA

Zespołu nikomu nie trzeba przedstawiać.
IRA to jedna z najważniejszych grup polskiego rocka. Każda płyta grupy sprzedaje się w wielu tysiącach egzemplarzy, a różnorodność gatunków muzycznych po które sięga sprawia, że zdobywa serca zarówno fanów mocniejszych brzmień, jak i wielbicieli rockowych ballad.

IRA powstała w 1987 roku w Radomiu, a już rok później zadebiutowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu pt. IRA ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta Mój dom, a następnie 1993 i koncertowa Live odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do czołówki polskich zespołów rockowych. W drugiej połowie lat 90. zespół zmienił swoje oblicze, sięgając na płycie Znamię do nieco cięższych brzmień. W 1996 roku, po wydaniu płyty Ogrody, z zespołu odszedł gitarzysta i założyciel Kuba Płucisz, a kilka miesięcy później IRA zawiesiła działalność. Po 7 latach przerwy grupa powróciła na scenę i ruszyła w trasę koncertową pod hasłem: IRA – Wracamy!, która gromadząc rzesze fanów, utwierdziła muzyków o słuszności tej decyzji. W 2002 roku na sklepowych półkach pojawił się krążek Tu i teraz, a dwa lata później do sprzedaży trafił album Ogień. Kolejna płyta „Londyn „08;15” ukazała sie w 2007 roku. Premiera nowej płyty – krążka „9” odbyła się 30 października 2009. Płyta odniosła spory sukces – w rozgłośniach radiowych można było usłyszeć aż 5 singli promujących album. Rok 2010 przyniósł triumf na Festiwalu w Opolu. Zespół otrzymał aż trzy Superjedynki – w kategorii: Płyta rock, Zespół roku, oraz za najlepszy występ.

16 kwietnia 2013 roku ukazało się dwupłytowe wydawnictwo zespołu – płyta X. Od 20 maja 2016 r. można znaleźć w sklepach najnowszy album grupy, który nosi tytuł „My”.

Zespół IRA tworzą:
Artur Gadowski
Wojtek Owczarek
Piotrek Sujka
Marcin Bracichowicz
Piotr Konca

NIEDZIELA 3 lipca 2016 r.

17.00  POISONS

Zespól został założony przez trójkę rodzeństwa Angelę , Martina i Sergiusza Gołąb w 2013 roku. Mimo młodego wieku mają za sobą wiele koncertów między innymi Dni Brzeska, kilka koncertów na starosądeckim rynku, PZU Maraton w Krynicy Zdroju, Dni Grybowa, Dni Łomnicy, Święto Kwitnących Sadów w Łososinie Dolnej i wiele innych.

Grali z takimi zespołami jak Piersi, Poparzeni Kawą Trzy, Enej, a w maju zagrali z zespołem Zakopawer na rynku w Starym Sączu.

Obecnie zespół kończy nagrywanie własnej autorskiej płyty. Grają melodyjny metal symfoniczny. Są jednym z najmłodszych polskich zespołów. Jesienią ubiegłego roku otrzymali od starosty nowosądeckiego Pana Marka Płąwiaka nagrodę za szczególny wkład w rozwój kulturalny nowosądeckiego regionu.

19.00 BAYERA

Bayera jest stosunkowo młodym zespołem, który na scenie disco polowej istnieje od 2014 roku. Posiada jednak ogromną popularność, szczególnie wśród płci pięknej. Stało się to głównie za sprawą lidera formacji: Radosława Kudelskiego. To właśnie on jest generatorem pozytywnej energii na koncertach i głównym bohaterem klipów zespołu.

Energia, młodość i miłość, to słowa najlepiej definiujące klimat „Bayery”. Wie dobrze o tym każdy, kto lubi naprawdę dobre imprezy. „Buzi buzi daj”, „Mogę mieć wszystko”, czy „Całuje mnie” to piosenki, przy których nie da się spokojnie usiedzieć w miejscu. To samo dzieje się na koncertach, kiedy lider grupy porywa całą publiczność dzięki swojej ekspresji, pewności siebie i po prostu świetnej zabawie!

Fundamentem sukcesu zespołu jest kilkuletnie doświadczenie sceniczne Radosława Kudelskiego. Zanim założył „Bayerę” był członkiem innych grup discopolowych i dance’owych. Decyzja o wzięciu kariery w swoje ręce okazała się trafiona w 100%, o czym świadczą nie tylko tłumy fanów na koncertach, ale również imponujące statystyki odtworzeń kipów. Największy hit: „Gorąca nasza noc”, posiada kilka milionów wyświetleń w serwisie Youtube. Jest to imponujący wynik, szczególnie jak na stosunkowo młodą grupę, co jest kolejnym dowodem jego popularności.

21.00 REZERWAT

Zespół REZERWAT to polska grupa rockowa założona w Łodzi w 1982 roku. Zadebiutował na Festiwalu Rockowisko w 1982 roku. Na przełomie lat 1983-1984 zespół wydał pierwszą płytę pt: „Rezerwat”. W 1985 roku nagrał najbardziej znaną piosenkę zespołu pt: „Zaopiekuj się mną”.

Utwory zespołu zostały wykorzystane w filmach pt: „Pręgi”, „Co lubią tygrysy”, „Teraz Ja” oraz „To My”.

Rezerwat ma na swoim koncie ponad milion sprzedanych płyt długogrających oraz ponad milion składanek z ich utworami na track liście.

Obecnie koncerty Rezerwatu to kultowe piosenki sprzed lat oraz nowy materiał muzyczny, który również jak ich piosenki sprzed lat spotyka się na koncertach z bardzo entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Płyta „Dotykaj” ukaże się niebawem na rynku.

Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami oraz młodzież na Cybę – punkt widokowy 289 m n.p.m. – pomiędzy Żarnowiec-Wisze a Chlebną

2 lipca 2016 r. (sobota) godz. 10.00

W programie

Gry i zabawy przyrodnicze.

Konkurs krajoznawczy i przyrodniczy z nagrodami. Tematyka konkursu związana jest z  Gminą Jedlicze.

Pokaz i puszczanie latawców (osoby, które mają latawce proszone są o przyniesienie).

Zakończenie ok. 12.30

Dojście na miejsce indywidualnie (będzie oznaczone- kierunek Długie) lub z organizatorami – zbiórka koło Pomnika 22-Poległych o godz. 9.30.

Wskazane buty turystyczne (nie sandały) i ubiór stosowny do pogody.

Tel. organizatorów 513 234 422

GOK Jedlicze