Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Kolejne starty jedlickich narciarzy

Puchar Roztocza Amatorów w biegach narciarskich - 16-17 stycznia br.

W Tomaszowie Lubelskim rozegrano 16-17 stycznia br. zawody w formule OPEN, czyli Puchar Roztocza Amatorów. Panie rywalizowały na dystansie 5, a panowie 10 kilometrów. W zawodach udział wzięli Panowie Andrzej Pelczar i Mirosław Mróz. W sobotę rywalizowano w stylu klasycznym. Andrzej Pelczar uplasował się na 3 miejscu w kategorii M50, a Mirosław Mróz zajął 6 miejsce w kategorii M40.  W stylu dowolnym Andrzej Pelczar uplasował się na 3 pozycji w kategorii M50, a Mirosław Mróz zwyciężył w kategorii M40.

Kolejnym startem narciarzy był Trzeci Puchar Kościeliska w biegach narciarskich rozegrany na trasach ośrodka biathlonowego Kiry - 17 stycznia br.

Organizatorzy postarali się przygotować jak najlepszą trasę dla narciarzy amatorów, gdzie kilka dni wcześniej rozgrywane były zawody biathlonowe. W zmaganiach wystartowało ponad 130 zawodników z całego kraju. Na starcie nie mogło brakować narciarzy z Gminy Jedlicze. Naszą gminę reprezentowali: Agnieszka Kubacka, Maria Pasterczyk, Robert Gleń, Wiktor Mosoń, Robert Janocha i Andrzej Kubacki. O dużym pechu może mówić Robert Gleń, który pobiegł o jedno okrążenie więcej, błąd kosztował go utratę bardzo wysokiej pozycji.