Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Sezon 2015/2016 w biegach narciarskich rozpoczęty

Nasi narciarze udanie zainugurowali nowy sezon. Dwukrotnie zaprezentowali się z dobrej strony na zawodach w Strbskim Plesie w Słowacji. Pierwszy start odbył się w ramach Slavic Cup 12-13 grudnia 2015 r. Zmagania narciarzy biegowych w zawodach Pucharu Kontynentalnego Slavic Cup rozpoczęły się w sobotę. Był to dzień sprintów stylem dowolnym, gdzie w gronie 83 zawodników wystartowało trzech zawodników z Jedlicza: Dawid Bril (reprezentujący od tego sezonu AZS AWF Katowice) oraz Konrad Bil i Wojciech Pelczar - obaj z MUKS-u. Wyniki naszych narciarzy to: 13 miejsce Dawida Brila, 47 był Wojciech Pelczar, a na 48 pozycji zakończył zawody Konrad Bil.

Drugi dzień to biegi dystansowe na 10 kilometrów stylem klasycznym. Tutaj w gronie 78 zawodników najlepiej z Jedlicza zaprezentował się Dawid Bril zajmując 9 miejsce, Konrad Bil uplasował się na 32 pozycji, a Wojciech Pelczar zajął 54 miejsce. Gratulujemy.

Równie dobrze zaprezentowali się zawodnicy z Jedlicza podczas Memorialu 24 Padlych Hrdinov SNP (FIS) rywalizując w sprintach stylem klasycznym na dystansie 1500 metrów oraz w biegach na dystansach w dniach 5-6 stycznia 2016 r.

MUKS Podkarpacie Jedlicze reprezentowali: Wojciech Pelczar, Konrad Bil, Robert Gleń, Wiktor Mosoń (obaj w drugim dniu w zawodach amatorów) oraz Dawid Bril (reprezentujący AZS AWF Katowice).

Pierwszy dzień to zawody w sprintach. Do kwalifikacji przystąpiły 33 kobiety i 58 mężczyzn z Czech, Słowacji, Węgier i Polski. W kwalifikacjach wystąpili reprezentując MUKS Podkarpacie Jedlicze Wojciech Pelczar i Konrad Bil oraz jedliczanin Dawid Bril. Najlepiej z całej trójki zaprezentował się Dawid Bril, który zajął 11 miejsce, 23 był Wojciech Pelczar, a na 32 pozycji uplasował się Konrad Bil.

Drugi dzień to biegi na dystansach. Panowie startowali na dystansie 10 km stylem dowolnym. Zawodnicy z Jedlicza zajęli: 17 miejsce Konrad Bil w kategorii junior, 25 miejsce Wojciech Pelczar w kategorii senior oraz 13 pozycja - Dawid Bril w kategorii senior.

W drugim dniu wystartowali również nasi amatorzy Robert Gleń i Wiktor Mosoń. W ramach Memoriału rozegrano także zawody dla weteranów na dystansie 10 km stylem dowolnym, w których rywalizowali zawodnicy ze Słowacji, Czech oraz Polski. W kategorii czterdziestolatków świetnie poradzili sobie narciarze z Jedlicza. Drugie miejsce zajął Robert Gleń, a na dziewiątej pozycji zmagania zakończył Wiktor Mosoń.