Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

VIII Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Niepodległości Jedlicze 2015

11 listopada 2015 r. z okazji 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości odbył się VIII Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Niepodległości Jedlicze 2015 r.  W zawodach udział wzięło 67 zawodników, rozgrywany był zgodnie z zasadami kodeksu szachowego: tempo 15 minut na zawodnika, na dystansie 7 rund, systemem szwajcarskim, kojarzenia komputerowe. Sędzią głównym turnieju był pan Marian Lorenc. Zawodnicy rywalizowali w następujących kategoriach: Open, Gimnazja, Szkoły Podstawowe, najlepszy zawodnik z Gminy Jedlicze (Open, Gimnazja, Szkoły Podstawowe).

Po czterogodzinnych zmaganiach zostali wyłonieni zwycięzcy w poszczególnych kategoriach, którzy otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. W kategorii Open zwyciężył Patryk Mrozowski (KKSz Urania Krosno). Na drugim miejscu uplasował się Adam Gościński (Warzyce), a trzecie miejsce wywalczył Adam Składanowski (KKSz Urania Krosno).

W kategorii Gimnazjum najlepszy okazał się Kacper Guzik (KKSz Urania Krosno). Drugie miejsce dla Dominika Gazdy (KKSz Urania Krosno). Trzecia pozycja przypadła Adrianowi Chodorowskiemu (KKSz Urania Krosno). W kategorii Szkół Podstawowych zwyciężył Michał Guzik (KKSz Urania Krosno), kolejno uplasowali się Arkadiusz Kucza  (L-UKS Burza Rogi) i Leonard Marciniak (GKSz Kornuty Gorlice).

Najmłodszym zawodnikiem turnieju był 5-letni Dawid Wolak, a najmłodszą zawodniczką 9-letnia Martyna Czerska. Najlepszym zawodnikiem Gminy Jedlicze w kategorii Open została Pani Barbara Czekańska, w kategorii Gimnazjum - Szymon Stasz, a w kategorii Szkół Podstawowych Aleksandra Wodzińska. Gratulujemy!