Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Nagrody dla Nauczycieli

Dzień Edukacji Narodowej to czas podziękowań dla wszystkich pracowników oświaty za codzienny trud i zaangażowanie wkładane w kształtowanie osobowości, charakteru, postaw dzieci i młodzieży. Za poświęcenie w krzewieniu i przekazywaniu wartości, wiedzy i umiejętności młodym pokoleniom z okazji święta wyrażamy słowa szacunku i podziękowania.

15 października br. w Urzędzie Gminy w Jedliczu odbyło się wręczenie nagród burmistrza dla nauczycieli szkół z terenu Gminy Jedlicze. Burmistrz Jolanta Urbanik, doceniając osiągane sukcesy, aktywność oraz oddanie w pracy zawodowej, wyróżniła 8 pedagogów. Uhonorowani zostali przedstawiciele placówek szkolnych naszej gminy. Nagrody otrzymali:

Gabriela Strzelczyk – nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Długiem. Ogromnym osiągnięciem Pani Gabrieli Strzelczyk jest nawiązanie współpracy z krajami: Wielką Brytanią, Turcją, Hiszpanią i Węgrami oraz podjęcie działań, dzięki którym szkoła realizowała program „Uczenie się przez całe życie” COMENIUS – projekt pn. „Świat jest naszym miejscem zabaw, podzielmy się nim” w latach 2013 – 2015. Dzięki uczestnictwu w projekcie Szkoła Podstawowa w Długiem otworzyła się na świat, stała się ośrodkiem życia społecznego i kulturalnego.

Lidia Biedrońnauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej w Piotrówce, Szkoła Filialna w Podniebylu. Pani Lidia Biedroń stosuje aktywne metody nauczania, wykorzystuje nowoczesne propozycje dydaktyczne, jest zaangażowana w życie szkoły i lokalnego środowiska, co znajduje odzwierciedlenie w organizacji przez nią wielu przedsięwzięć na terenie szkoły i środowiska (Niedziela z Rodziną, Dziecięcy korowód, Kwiaty dla Babci i Dziadka, Spotkania Wigilijne, konkursy plastyczne i tematyczne: nagrody dla uczniów).

Tomasz Fortuna – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Zespole Szkolno – Przedszkolnym  w Jaszczwi. Organizuje współpracę szkoły z instytucjami samorządowymi oraz z Centrum Edukacji Obywatelskiej w zakresie programu „Młodzi głosują”. Był koordynatorem pilotażowego programu „Przejrzysta szkoła” oraz realizował w szkole innowacyjny projekt „Potrafię, Wiem, Znam – Radę Sobie Dam”. Bierze czynny udział w organizowaniu uroczystości szkolnych, zajęć pozalekcyjnych, chętnie udziela się społecznie, przygotowuje uczniów do konkursów i olimpiad przedmiotowych.

Teresa Wojnar – nauczyciel matematyki i techniki w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Żarnowcu. Pracuje zarówno z uczniami zdolnymi (koło matematyczne) jak i z uczniami mającymi trudności w opanowaniu treści matematycznych (zajęcia wyrównawcze, indywidualna praca z uczniami powracającymi do szkoły po dłuższej nieobecności). Jej podopieczni zdobyli wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny oraz pierwsze miejsce w Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym klas czwartych.

Monika Paradysz – nauczyciel matematyki i fizyki w Zespole Szkół Publicznych w Jedliczu. Prowadzi społecznie dodatkowe zajęcia dla uczniów uzdolnionych, motywując ich do samodzielnej, twórczej pracy oraz indywidualnych poszukiwań. W ubiegłym roku szkolnym jej uczeń uzyskał tytuł finalisty Przedmiotowego Konkursu z Fizyki organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Wychowankowie Pani Moniki byli także wyróżnieni w Krośnieńskim Konkursie Matematycznym. Opracowała i wdrożyła autorski program kółka matematycznego. Ponadto pracowała przy sporządzaniu wniosku „Nie taka fizyka straszna” w celu pozyskania środków finansowych z Fundacji PGNiG na zakup pomocy dydaktycznych z fizyki.

Aneta Bachta – nauczyciel języka polskiego i przyrody w Zespole Szkół w Moderówce. Prowadzi dodatkowe zajęcia dla uczniów klasy VI przygotowujących się do sprawdzianu. Na zajęciach pozalekcyjnych pomaga uczniom przygotowującym się pod jej opieką do różnorodnych konkursów – przedmiotowych, literackich, recytatorskich. Organizuje wyjazdy do teatru w Rzeszowie, zwiedzanie ważnych kulturowo miejsc w najbliżej okolicy, wycieczki krajoznawcze piesze i rowerowe. Ukończyła kurs kwalifikacyjny w zakresie terapii pedagogicznej, dzięki któremu może pracować w ramach zajęć indywidualnych z uczniem z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Teresa Korona–Garbacik – nauczyciel  edukacji wczesnoszkolnej w Zespole Szkół – Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Potoku. Podejmuje działalność innowacyjną w zakresie wdrażania nowatorskich metod nauczania i wychowania. Przygotowuje i wzorowo organizuje uroczystości szkolne i środowiskowe, aktywnie angażuje się w organizację imprez integracyjnych. Od 1996r. jest opiekunem drużyny Zuchowej Smerfy propagując wśród uczniów ideę bohaterstwa i przyjaźni. Dzięki aktywnej pracy i zaangażowaniu pani Teresy szkoła otrzymała w 2011r. tytuł Szkoły Odkrywców Talentów.

Krystyna Buczyńska – nauczyciel matematyki, informatyki i techniki w Szkole Podstawowej w Dobieszynie. Osiąga dobre wyniki w nauczaniu i pracy z uczniami uzdolnionymi, którzy są zdobywcami nagród i wyróżnień w wielu konkursach. Jej uczeń z klasy VI został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Szczególną troską i nauką otacza uczniów, którzy mają trudności w nauce, organizuje dla nich zajęcia dodatkowe, prowadzi również zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej. Prowadzi szkolenie i przeprowadza egzamin na kartę rowerową oraz przygotowuje uczniów do konkursu drogowego. Współpracuje z OSP w Dobieszynie, przygotowując uczniów do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Słownik: