Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Zawody sportowo-pożarnicze Gminy Jedlicze i Miasta Krosna - Dobieszyn 2015

Areną zmagań tegorocznych zawodów sportowo-pożarniczych druhów OSP z terenu Gminy Jedlicze i Miasta Krosna był stadion sportowy klubu LKS Victoria w Dobieszynie. Do rywalizacji przystąpiła rekordowa liczba 28 drużyn, w tym: Chlebna - seniorzy; Długie - MDP dziewczęta, MDP chłopcy, seniorzy; Dobieszyn - MDP dziewczęta, MDP chłopcy, seniorzy; Jaszczew - seniorzy; Jedlicze - seniorzy; Jedlicze-Męcinka - MDP chłopcy, seniorzy; Moderówka - kobiety, MDP chłopcy, seniorzy; Piotrówka - seniorzy; Podniebyle - MDP chłopcy, seniorzy; Poręby - seniorzy; Potok - MDP dziewczęta, MDP chłopcy, seniorzy; Żarnowiec - MDP dziewczęta, MDP chłopcy, seniorzy. Honorowym gościem zawodów był Pan Jan Futyra.

Honorowy gość zawodów - Pan Jan Futyra

Na rezultat końcowy składały się dwie konkurencje: sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe. Wypełniona po brzegi emocjami, zacięta rywalizacja rozgrywana przy pięknej, słonecznej aurze sprawiła, iż mieszkańcy licznie przybyli, aby dopingować swoich faworytów. Zwrotów akcji nie brakowało, a ostateczne rozstrzygnięcia ważyły się do ostatnich sekund.

Druhowie OSP Poręby z Radną Sejmiku Województwa Podkarpackiego Joanną Bril

Jedenaście Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu naszej gminy wykazało się ogromną wolą walki oraz zaangażowaniem. Najlepsza wśród dziewcząt okazała się MDP z Długiego, drugie miejsce zajęły druhenki z Żarnowca, a na trzeciej pozycji uplasowała się MDP Potok. Tuż za podium zmagania ukończyła drużyna z Dobieszyna.

Wśród chłopców po wygraną sięgnęła MDP Dobieszyn. Drugie miejsce przypadło młodym druhom z Długiego, a trzecie drużynie z Żarnowca.

Zwycięstwo wśród seniorów odnieśli strażacy z Długiego i to oni będą reprezentować Gminę Jedlicze na zawodach powiatowych, które odbędą się 27 września br. w Rymanowie. Na drugim miejscu zmagania ukończyli druhowie z Potoka. Na trzecim stopniu podium stanęła drużyna z Podniebyla.

W zawodach wzięła ponadto udział, rywalizująca w kategorii C kobiet drużyna z Moderówki.

Najlepsze drużyny otrzymały puchary oraz pamiątkowe dyplomy. Statuetki oraz dyplomy odebrali także najmłodsi uczestnicy zawodów: Amelia Wójtowicz i Maciej Krawczyk.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów, dziękując za tak liczne przybycie i trzymamy kciuki za OSP Długie podczas zawodów powiatowych!