Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Szczegółowy program Dni Jedlicza 2015

PIĄTEK 3 lipca godz. 18.00

W imieniu Burmistrza Gminy Jedlicze Pani Jolanty Urbanik, Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminnej Biblioteki Publicznej im. Kaspra Wojnara w Jedliczu zapraszamy Państwa do Starej Szkoły w Żarnowcu na otwarcie wystawy białej broni Stanisława Stopkowicza. Zbrojmistrz swoją pasją i znajomością warsztatu przybliży Państwu tajniki tego fascynującego hobby. Dopełnieniem spotkania będzie koncert bluesowego zespołu The Blues z Rzeszowa, którego założycielem jest Jedliczanin Tymoteusz Buczyński.

Stanisław Stopkowicz zajmuje się wyrabianiem i naprawą białej broni. Swoje zajęcie traktuje jako hobby. Z wykształcenia jest technikiem mechanikiem, z zawodu ślusarzem, a z zamiłowania artystą - historykiem, o którym się mówi, że jest ostatnim płatnerzem w regionie. Swój warsztat - składający się z dwóch "kobyłek" i deski ma w ogrodzie, zimą zaś pracuje w garażu. Jako jedyny z obecnych płatnerzy wykonuje wszystkie typy szabli.

SOBOTA  4 lipca

Blok turystyczno-rekreacyjny - Koło CYBA w Jedliczu godz. 9.00- 11.30

  • Rodzinna gra terenowa „Bezpieczne ciekawe wędrowanie”
  • Wędrówka z przewodnikami ciekawymi trasami

Trasa I „Kiwony”- Szlakiem przemysłu naftowo - gazowniczego  Gminy Jedlicze, Trasa II „Na Cybę”, Trasa III „Żeremia, kłokoczka….”, Trasa IV „Z dworku do pałacu”.

Zgłoszenia do 25 czerwca br. domroz@interia.pl; świetlica ZSP w Jedliczu oraz Gminna Biblioteka Publiczna. Podczas zapisu uczestnicy otrzymają szczegółową informację. Udział bezpłatny.

Godz. 17.00 - Ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego i plastycznego "Warto zobaczyć w Gminie Jedlicze" oraz gry terenowej "Bezpieczne ciekawe wędrowanie."

Blok sportowo-rekreacyjny 

9.00 - Turniej Siatkówki Plażowej Mixtów

Regulamin turnieju - pobierz

9.00 - IV Turniej Wakacyjny Dzikich Drużyn w Piłkę Nożną o Puchar Prezesa firmy Splast

Karta zgłoszeniowa - pobierz
Oświadczenie opiekunów zawodnika - pobierz
Regulamin turnieju - pobierz

16.00-17.00 – GRY I ZABAWY RODZINNE (TURNIEJ ŁUCZNICZY, GRY I ZABAWY REKREACYJNE)

17.00-17.40 – BIEGI PRZEŁAJOWE (INDYWIDUALNE)

KATEGORIE: dziewcząt i chłopców: przedszkolaki - szkoła podstawowa klasy I-II, szkoła podstawowa klasy III-IV, szkoła podstawowa klasy V-VI, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne, sztafety rodzinne

Godz. 19.00  Koncert zespołu ROMPEY

Muzyka jest odpowiedzią na wszystko! Dlatego powstał ROMPEY! W czasie, kiedy inni opuszczali ten kraj, dorastał we mnie pomysł: Co zrobić w Polsce, żeby było weselej choćby na trzy minuty w życiu innych, którzy są tu razem ze mną? Muzyka jest odpowiedzią na wszystko! Dlatego powstał ROMPEY! Namieszamy w świecie disco razem z Wami! Mówi o zespole jego założyciel Marcin Rąpała.

Godz. 20.30 Koncert zespołu The Friends

Zespół The Friends wykonuje repertuar polski i zagraniczny z lat 50 i 60 z dodatkiem własnych piosenek wzorowanych stylistycznie na złotej erze rock'n'rolla. Piosenki w wykonaniu The Friends porywają wszystkie pokolenia. Zespół cechuję niesamowita energia sceniczna, klasyczne brzmienie i rewelacyjny kontakt z publicznością. Mają za sobą udział w programach Must Be The Music oraz Mam Talent!. W październiku 2013 gościli w programie Dzień Dobry TVN a w styczniu 2014 roku wykonali rejestrowany koncert live w studio Polskiego Radio Rzeszów. W maju 2012 roku zdobyli I miejsce w Przeglądzie Zespołów Krośnieńskich, we wrześniu 2012 roku w trakcie X Międzynarodowej Galicja Blues Festiwal otrzymali Nagrodę Publiczności. W październiku 2013 roku zajęli III miejsce na Festiwalu im.Kasi Sobczyk w Tyczynie a w czerwcu 2014 przyznano im Nagrodę Prezydenta Miasta Krosna. Piosenki zespołu emitowane są przez Polskie Radio Rzeszów oraz TVP 3 Rzeszów.

Godz. 21.30 Koncert zespołu EFFECT - gwiazdy disco-polo

Formacja Effect powstała w 2006 roku. Jest to jeden z niewielu zespołów disco-polo, który w całości tworzony jest przez członków rodziny. Pomysłodawcą powołania do życia tej grupy był Marek Biedrzycki - obecny wokalista oraz autor muzyki i tekstów zespołu. W personalny skład kapeli Effect, wchodzą oprócz Marka jego młodsi bracia: Krzysztof Biedrzycki i Piotr Biedrzycki. Rodzinne zamiłowanie do muzyki disco polo, jak i doświadczenie sceniczne zdobyte przy współpracy z innymi zespołami disco polo, pozwoliły chłopakom na stworzenie własnych produkcji. Debiutancki numer Effect - "Szalona Dziewczyna" ukazał się na płycie Disco Polo New Hits volume 3. Prawdziwym fanom disco polo nie trzeba przedstawiać twórczość zespołu, gdyż  wiele piosenek Effect gościło na stałych playlistach rozgłośni radiowych. Popularnością wśród słuchaczy cieszyły się: "Kochaj", "Sexoholik" i "Spójrz” . Do każdego z wymienionych utworów panowie nakręcili teledysk. Muzyka stosunkowo młodej grupy, mimo krótkiej obecności na rynku disco polo, cieszy się coraz większą popularnością i rosnącym zainteresowaniem wśród słuchaczy. Obecnie zespół w pocie czoła pracuje nad nowym materiałem.

Godz. 22.30 Dyskoteka pod gwiazdami – zaprasza DJ Qba. Zagra najbardziej znane popowe, dance'owe i klubowe kawałki, które porwą Nas do tańca aż do 2.00 rano.

NIEDZIELA 5 lipca

Godz. 14.00 Jarmark rozmaitości – rzeźba, decoupage, malowane butelki, koronki szydełkowe, biżuteria, hafty, książki,  lalki z materiału, ceramika, świeżo pieczony wiejski chleb, zioła, wino i miód z miejscowych pasiek. Kiermasz umilą Nam swoimi występami zespoły śpiewacze Magnolia z Podniebyla, Jarzębina z Piotrówki, zespół Michniewscy z Długiego oraz  grupa obrzędowa Dłużanki.

Godz. 15.00 Wioska indiańska HOKA HEY – blok zabaw dla dzieci - animatorzy w strojach indiańskich - malowanie twarzy w barwy wojenne - wyrabianie opasek indiańskich na głowę - oglądanie oryginalnych TIPI (namioty indian z regionu Wielkich  Równin) - mini ZOO  (zwierzęta posiadają szczepienia, badania kliniczne i są dopuszczone do imprez masowych przez lekarza weterynarii) - klaun "Roberto" .... tańczy, śpiewa i czaruje... - Pokaz MEGA baniek mydlanych

Godz. 16.00 Koncert zespołu The EXILE

Zespół The Exile istnieje od początku roku 2013. Członkowie zespołu grali ze sobą już wcześniej, ale jako że jednomiarowo udzielała się im słabość do mocniejszego uderzenia postanowili pograć rockową, autorską muzykę. Szybko okazało się, że pomysł był strzałem w dziesiątkę. Muzycy doskonale odnaleźli się, każdy we własnej roli, świetnie czytając wzajemne odczucia i interpretację muzyczną. W efekcie zaczęły sprawnie powstawać pierwsze kompozycje. Po kilkumiesięcznych próbach zespół był gotów zagrać swoje pierwsze koncerty – początkowo na własnym terenie. Z upływem czasu zespół odwiedził różne festiwale m.in "Karuzela" w Warszawie, "Synestezje" w Krakowie, gdzie spotkał się z pozytywną opinią, słysząc wiele słów aprobaty i uznania. W maju 2014 został laureatem "Juwenaliady" w Krośnie wygrywając główną nagrodę w postaci studyjnego nagrania w Oratorium w Krośnie. W związku z tym skromnym sukcesem, zespół posiada własne demo, gdzie usłyszeć można 7 autorskich utworów. Dużym sukcesem zespół może się pochwalić po konkursie zespołów muzycznych we wrocławskim klubie Anima, gdzie wokalistka Iwona Kielar została wyróżniona przez jury w składzie którego znaleźli się bracia Cugowscy oraz znany menager i producent muzyczny Maciej Durczak.Jak sami o sobie mówią "Jesteśmy grupą ludzi, którzy kochają muzykę, którzy czerpią z niej ogrom przyjemności. Na koncertach chcemy oddać swój zapał innym, przekazać coś istotnego a także dostarczyć dawkę dobrego rock‘n’rolla".

Godz. 17.00 Koncert zespołu Turnioki

Jeżeli chcecie państwo poczuć klimat gór, usłyszeć dźwięki, które przeniosą was w bezkresy górskich hal i wierzchołki szczytów to twórczość zespołu Turnioki jest tego najlepszym gwarantem. Zespół łączy muzykę góralską z innymi gatunkami muzyki, rozumiejąc potrzeby odbiorcy i czerpiąc radość wspólnego muzykowania, która emanuje ze sceny. Folk góralski Turnioki łączą, przede wszystkim, z muzyką rockową – z całym wachlarzem jej odmian, swobodnie poruszając się między wirtuozowską estetyką Van Halen’a z jednej strony, jazz-rockiem, rapem, reggae z drugiej, a w środku umiejscawiając siłę ludowych polek i ciekawie zaaranżowane tańce góralskie. Nieobce są Turniokom wycieczki w obszary muzyki klasycznej. Wycieczki na tyle skuteczne, że skrzypek, leader kultowej niegdyś grupy „String Connection”, a dzisiaj niezastąpiony kompozytor i dyrygent Krzesimir Dębski zaproponował zespołowi współpracę z orkiestrą symfoniczną. Pomysł ten okazał się trafny. Zaowocował cyklem kilkudziesięciu koncertów, otwierając przed Turniokami nowe przestrzenie artystyczne i możliwość dotarcia do publiczności filharmonicznej. Sukces zetknięcia się tych dwóch jakże odmiennych, wydawać by się mogło, światów spowodował, że inni dyrygenci: Bohdan Jarmułowicz i Wojtek Mrozek zaproponowali zespołowi współpracę a Turnioki zapraszane są na bardzo prestiżowe festiwale np. Festiwal Dialogu Czterech Kultur w Łodzi, Festiwal Polski w Meksyku, gdzie zespół występował z Filharmonią w Guadalajara obok innych polskich znakomitości: Waldemara Malickiego, Stasia Drzewieckiego, Kwartetu Śląskiego, Mariusza Patyry.

Godz. 18.30 Koncert zespołu Heawen

Grupa działa od wielu lat, posiada bogate doświadczenie zdobyte podczas wieloletniej obecności na rynku rozrywkowym. Ich domeną jest oprawa muzyczna wesel, studniówek, festynów.

Godz. 19.30 Koncert Jacka Dewódzkiego z zespołem Revolucja

Jacek Dewódzki - Muzyk, gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów znanych przebojów zespołów Dżem, Big Cyc, Patchwork, Revolucja. W swoim dorobku ma kilkanaście płyt solowych z różnymi grupami. Najbardziej znane z nich to „Dżem w Operze”, „Koncert Pamięci Pawła Bergera”, „Koncert dla Jacka Karczmarskiego”, „Kocham piwo” z Big Cyc itd. Współpracował z zespołami: Oddział Zamknięty, Gang Olesna, Martyna Jakubowicz, Siódma Trąba, Wawele, Kaja Karaplios, Brathanki, Yednoo. Brał także udział w wielu innych przedsięwzięciach muzycznych, takich jak: Dzień Kotana, Przystanek Woodstock, WOŚP, Inwazja Mocy, Pomarańczowa Rewolucja, festiwalach: Tyski, w Węgorzewie, Opolu, Sopocie, Rock Autostrada oraz nagrał soundtrack do filmu Jacka Bromskiego „To ja złodziej”. Organizował i prowadził studenckie warsztaty muzyczne PKS w Krakowie i Młode Wilki w Warszawie, festiwal Song of Songs. Od lat 80-tych współpracuje z zespołem 6 Bdsz Czasza, tworząc jej najlepsze przeboje wyróżniane na licznych festiwalach piosenki wojskowej. Aktualnie jest liderem znanej krakowskiej undergroundowej formacji Jacek Dewódzki & REVOLUCJA, występuje też w składzie Jacek & Placek - bardzo cenionym na spotkaniach eventowych.

Godz. 21.00 Koncert zespołu Blue Café

Zespół Blue Cafe to niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej  laureaci wielu prestiżowych nagród. Zespół został stworzony przez skrzypka i kompozytora Pawła Rurak-Sokala, istnieje od 1998 roku. Trzon zespołu stanowią: Paweł Rurak Sokal – kompozycje, instrumenty klawiszowe, gitara, Dominika Gawęda – wokal, teksty, Sebastian Kasprowicz oraz współpracujący na stałe z zespołem Michał Grott, Piotr Kolasa, Wojtek Miecznikowski. W 2001 roku Zespół wydał swój pierwszy singiel “Espaniol, a kolejne - "Łap mnie bejbe" i "I'll Be Waiting", przekonały Akademię Fonograficzną do przyznania Blue Café Nagrody Fryderyka w kategorii Nowa Twarz Roku 2001. W tym samym roku do sprzedaży trafia długo oczekiwany przez fanów, debiutancki album "Fanaberia", osiągając status Platynowej Płyty, a znajdująca się na nim piosenka "You May Be in Love" stała się ogólnopolskim hitem. W ślad za sukcesem krążka przyszły kolejne nagrody i wyróżnienia. Podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2003 w koncercie Premier za wykonanie piosenki "Do nieba, do piekła" zespół otrzymał Nagrodę Jury oraz Super Jedynkę w kategorii Płyta Roku z Muzyką Taneczną. Wydana w 2003 r. płyta "Demi-sec" już w pierwszych dniach sprzedaży osiągnęła status Złotej Płyty. W 2004 r. roku zespół otrzymuje kolejną Super Jedynkę w kategorii Płyta Roku z Muzyką Taneczną. Rok 2005 to czas intensywnych podróży i koncertów zagranicznych między innymi w USA, Kanadzie, Belgii, Francji i Hiszpanii. W 2006 r. zespół wydał płytę pt. OVOSHO, która rozpoczęła “nową erę“ w działalności grupy. Album ten w niespełna dwa tygodnie zyskał status Złotej Płyty. Płytę promowały przeboje Baby, baby i My Road. 11 kwietnia 2008 r. zespół wydał swoją czwartą płytę pt. "Four Seasons", a promujące ją utwory "Czas nie będzie czekał" i "Niewiele mam" stały się ogólnopolskimi hitami i przez wiele tygodni nie schodziły z pierwszych miejsc najważniejszych list przebojów. 1 kwietnia 2011 r. odbyła się premiera piątej płyty zespołu - "DADA", która błyskawicznie uzyskała status Złotej Płyty. Pochodzący z niej singiel "Buena" osiągnął gigantyczny sukces, przez wiele tygodni będąc najczęściej granym utworem w stacjach radiowych w Polsce. Kolejnymi singlami z płyty były szalejące na listach przebojów, "Noheo" oraz "Wina", nastrojowa ballada, do której zespół zrealizował teledysk na piaskach pustyni w Maroko, podczas udziału w rajdzie RMF Morocco Challenge. W październiku 2011r płyta "DADA" osiągnęła status Platynowej Płyty. Z tej okazji zespół przygotował dla fanów specjalną niespodziankę - Platynową Edycję Płyty, na której oprócz utworów z pierwszego krążka znalazło się też 7 akustycznych wersji największych przebojów zespołu. W roku 2012 podczas Top Trendów utwór Buena został najpopularniejszą POLSKĄ CYFROWĄ PIOSENKĄ 2011 ROKU (największa sprzedaż utworu w Polsce w Internecie i sieciach komórkowych) oraz  dzięki głosom fanów zespół otrzymał kolejną w swojej historii SuperJedynkę w kategorii SuperZespół na 49 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Ten rok to również czas intensywnej trasy koncertowej w Polsce i na scenach zagranicznych, której kontynuacja następuje w roku obecnym. W 2013r zespół świętował 15-lecie istnienia na scenie muzycznej. Podczas 50. KFFP Opole 2013 Blue Cafe zostało nagrodzone SuperNagrodą "SuperJedynki". Trafiły one do zespołów najczęściej nagradzanych w plebiscycie. W tym roku podczas 52. KFFP Opole grupa otrzymała SuperJedynkę w kategorii SuperShow. To jedna z nagród przyznawanych poza plebiscytem publiczności.

Słownik: