Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

VI "Jedlicka Siódemka" za nami. Rekordowa frekwencja!

VI edycja "Jedlickiej Siódemki" upłynęła pod znakiem upalnej aury oraz rekordu frekwencji. Na starcie stanęło 188 biegaczy z różnych regionów Polski. Najlepszy – po raz trzeci z rzędu – okazał się Hubert Wierdak. Wśród pań zwyciężyła Marcela Marcisz.

Trzecia wygrana Huberta Wierdaka                              Najszybsza wśród pań - Marcela Marcisz

Warunki pogodowe były niezwykle wymagające. Wyzwanie podjęło blisko 200 zawodników, zarówno stali bywalcy, jak i debiutanci. Po raz pierwszy rywalizacja odbywała się również w kategorii nordic walking (5 km). W biegu wystartowali m. in.: Zastępca Burmistrza Kamil Kurowski oraz prezes organizatora zawodów – MUKS Podkarpacie Jedlicze – Piotr Bril.

Wystartowali!

Najszybciej dystans liczący 6,4 km pokonał Hubert Wierdak, dla którego był to trzeci triumf w tej imprezie. Do ustanowienia nowego rekordu zabrakło 20 sekund, ale zwycięzca był zadowolony ze swojego występu i zapewnił, że za rok ponownie pojawi się na starcie. Z pierwszej wygranej w "siódemce" cieszyła się natomiast Marcela Marcisz.

Wśród biegaczy z Gminy Jedlicze najlepiej zaprezentowali się: Paweł Gładysz - na mecie – 6, Robert Gleń, który uplasował się na 9 pozycji oraz Agnieszka Janocha, która zawody ukończyła na 10 miejscu.

Paweł Gładysz na mecie                                                 Finisz Agnieszki Janochy

W kategorii nordic walking zwyciężyli: wicemistrz świata Marcin Michalec i Beata Łopatkiewicz. Drugie miejsce zajęła reprezentująca MUKS Karolina Krawczyk-Twaróg.

Marcin Michalec na finiszu                                              Beata Łopatkiewicz dobiega na metę

Puchary, dyplomy oraz nagrody najlepszym zawodnikom wręczyli: Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Joanna Bril, Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Woźniak oraz Dyrektor GOSiR w Jedliczu Andrzej Piękoś. Ponadto zawodnicy (biegacze i nordic walking łącznie), którzy uplasowali się wśród 150 najszybszych - otrzymali pamiątkowe medale.

Czołowa szóstka wśród kobiet                                      Najlepsi wśród mężczyzn

Top 3 biegaczy z Gminy Jedlicze

Kompletne wyniki przedstawiają się następująco: PDF

Bieg został sfinansowany z budżetu Gminy Jedlicze w ramach dotacji na realizację zadania publicznego pod nazwą VI Ogólnopolski Bieg ulicami Jedlicza "Jedlicka Siódemka".

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "Podkarpacie" Jedlicze składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w organizacji biegu: Pracownikom GOSiR Jedlicze, Ochotniczym Strażom Pożarnym Gminy Jedlicze, Policji, Ratownikom medycznym, Paniom kucharkom z ZSP w Jedliczu, Obsłudze Pomiarowej oraz Rodzicom.