Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Dawid Bril srebrnym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegach narciarskich

Po raz pierwszy w historii klubu aż trójka narciarzy biegowych z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Podkarpacie" Jedlicze: Dominika Bril, Dawid Bril i Norbert Bil wzięła udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w biegach narciarskich, które odbyły się 24,26.02.2015 r. w Szelmencie k/Suwałk. W zawodach startowali biegacze z roczników: 1992, 93, 94. Pierwszego dnia o godzinie 11.00 rywalizowano w sprintach techniką klasyczną. Dawid Bril zdobył srebrny medal, Dominika Bril zajęła 6 miejsce, a Norbert Bil uplasował się na 12 pozycji.

Tego samego dnia o godzinie 12.00 odbyły się biegi interwałowe techniką klasyczną na dystansie 5 km (mężczyźni) i 3 km (kobiety). Dawid Bril zajął 4 miejsce, tracąc do podium zaledwie 3 sekundy.

Dominika Bril uplasowała się ponownie na dobrym 6 miejscu, a Norbert Bil był 11.

Następnego dnia zawodnicy startowali w stylu dowolnym na dystansie 10 km (mężczyźni) i 5 km (kobiety). Skurcze nóg wyeliminowały Dawida z walki o czołowe miejsca, natomiast Dominika Bril zajęła 6 miejsce. Norbert Bil uplasował się na 14 miejscu. Ogólnie nasi zawodnicy zaprezentowali się na miarę swoich możliwości, czego dowodem jest pierwszy historyczny medal dla Gminy Jedlicze w kategorii młodzieżowiec. Drużynowo klub ukończył zawody na 4 miejscu.