Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Konrad Bil brązowym medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych, biegi narciarskie - 11-16 luty 2015 - Zakopane

Sprzyjające warunki śniegowe umożliwiły sprawne przeprowadzenie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych. Biegacze rywalizowali na trasach przy Wielkiej Krokwi. Impreza ta jest najważniejszą dla narciarzy biegowych z kategorii junior B i junior A.

Gminę Jedlicze reprezentowała czwórka zawodników: Konrad Bil, Oliwia Bril, Paula Pasterczyk i Wojciech Pelczar. Starty rozpoczęli od sprintów stylem klasycznym, które odbyły się w czwartek 12 lutego (o medal otarł się Konrad Bil w kategorii junior B, który dotarł do finału, gdzie po bardzo wyrównanej walce na finiszu uplasował się na czwartym miejscu, przegrywając medal zaledwie o sekundę). Pozostali nasi zawodnicy spisywali się ze zmiennym szczęściem.

Paula Pasterczyk uplasowała się na 17 miejscu, a Oliwia Bril zakończyła sprinty na 20 miejscu, lecz na trasie miała bardzo poważnie wyglądający upadek (na zjeździe wypadła z trasy i uderzyła głową w słup) i została odwieziona do szpitala z podejrzeniem wstrząsu mózgu i bólem obojczyka. Na szczęście seria badań lekarskich nie wykazała poważniejszych obrażeń.

Natomiast piątek 13-go okazał się dla narciarzy MUKS-u nadzwyczaj szczęśliwy. W stylu klasycznym Konrad Bil zdobył brązowy medal, tracąc do zwycięzcy 14 sekund, a do drugiego zawodnika zaledwie 5. Paula Pasterczyk w kategorii juniorka B uplasowała się na 15 miejscu. Oliwia Bril po upadku dzień wcześniej została wycofana z zawodów.

W poniedziałek Oliwia z Paulą zajęły 4 miejsce w sprincie drużynowym w kategorii juniorki B.