Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

VII TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR NIEPODLEGŁOŚCI JEDLICZE 2014

We wtorek 11 listopada odbył się VII Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Niepodległości Jedlicze 2014 r. Uroczystego otwarcia turnieju dokonali zastępca burmistrza gminy Jedlicze Piotr Rostek oraz dyrektor GOSiR Jedlicze Andrzej Piękoś.

W turnieju udział wzięło 52 zawodników, rozgrywany był zgodnie z zasadami kodeksu szachowego, tempo 15 minut na zawodnika na dystansie 7 rund, systemem szwajcarskim, kojarzenia komputerowe.

Zawodnicy rywalizowali w kategoriach Open, Szkoły Gimnazjalne, Szkoły Podstawowe, najmłodszy zawodnik, najmłodsza zawodniczka, najlepszy zawodnik z Gminy (Open, Szkoły Gimnazjalne, Szkoły Podstawowe).

W kategorii „Open” – zwyciężył Patryk Mrozowski (KKSz Urania Krosno), kolejno uplasowali się Piotr Kretowicz (GKSz Kornuty Gorlice) i Adam Szelc (LUKS Burza Rogi).

W kategorii „Gimnazjum” – zwyciężył Łukasz Ruttar (GKSz Kornuty Gorlice), drugie miejsce Anna Winter(KKSz Urania Krosno), trzecie miejsce Gabriela Mrozowska (KKSz Urania Krosno).

W kategorii „Szkół Podstawowych” - zwyciężył Majewski Michał (GKSz Kornuty Gorlice), kolejno uplasowali się Guzik Michał (KKSz Urania Krosno) i Mróz Lena (UKS Magnus Rzezawa).

Najmłodszym zawodnikiem turnieju został Michał Guzik – 8 latek.

Najmłodszą zawodniczką  została Kinga Makoś – 6 latka.

Najlepszym zawodnikiem Gminy w kategorii Open został Wiśniowski Leszek z Jedlicza, w kategorii Gimnazjum został Prejznar Jakub, w kategorii Szkół Podstawowych został Kamil Makoś z Jedlicza.

Sędzią głównym turnieju był pan Marian Lorenc.