Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

SUKCESY BIEGOWE zawodników GOSiR

Swoje zmagania biegowe zawodnicy GOSiR-u rozpoczęli od  II Jasielskiego Run & Roll, podczas którego zostały przeprowadzone biegi uliczne oraz jazda szybka na rolkach i nartorolkach. Wszyscy zawodnicy szkół podstawowych rywalizowali na dystansie 500 m z podziałem na kategorie wiekowe. Natomiast gimnazjum i starsi mieli do pokonania dystans 5 km.

Spośród naszych zawodników na najwyższym stopniu podium uplasowali się KAMIL BOBROWSKI w kategorii do klas II oraz IGNACY GĘSIAK w kategorii do klas IV.

Na drugim stopniu podium uplasowała się WERONIKA WOŹNIAK w kategorii do klas VI, a OLIWIA MORAWSKA w tej samej  kategorii zdobyła III miejsce.

WITOLD CYGAN X miejsce kategoria do VI klasy

Po biegach dziecięcych swoją rywalizację rozpoczęli zawodnicy na dystansie 5 km a wśród nich SYLWIA KILAR i KACPER GĘSIAK.

Ostatecznie KACPER w kategorii do 19 lat uplasował się na II miejscu, natomiast SYLWIA w kategorii 20-39 lat zdobyła II miejsce.

W drugi dzień sportowych zmagań 12 października br. ekipa Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu wzięła udział w XXII Tarnowskim Biegu Leliwitów o Buławę Hetman Jana Tarnowskiego. Biegi, w których udział wzięli nasi zawodnicy odbywały się na dystansie 1km oraz 2,5 km.

Na tarnowskiej starówce w biegach dziecięcych i młodzieżowych na dystansie 1 km udział wzięło 190 osób w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum, natomiast w biegu masowym na 2,5 km wystartowało 70 osób.

Na dystansie 1km na najwyższym stopniu podium stanął KAMIL BOBROWSKI w kategorii klas III i młodsze. Srebrny medal dla Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu zdobył IGNACY GĘSIAK rywalizując w kategorii klas IV. Pozostali zawodnicy uplasowali się na następujących miejscach:

PAULINA CHOLEWIAK IV miejsce  kategoria I klasa gimnazjum,
KACPER GĘSIAK V miejsce kategoria II- III klasa gimnazjum,
NIKOLA JASTRZĄB VI miejsce kategoria III klasa i młodsze,
NORBERT JASTRZĄB VI miejsce kategoria IV klasa,
OLIWIA MORAWSKA VII miejsce kategoria V-VI klasa,
WITOLD CYGAN XI miejsce kategoria V-VI klasa.

W biegu masowym na 2,5 km GOSiR w Jedliczu reprezentowali MICHAŁ PŁAZIAK i SYLWIA KILAR, którzy ostatecznie uplasowali się na III i VI miejscu.

Zawodnikom gratulujemy wyników i czekamy na kolejne sukcesy.