Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

5 złotych medali

5 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe to dorobek medalowy z jakim wrócili zawodnicy sekcji lekkoatletycznej GOSiR w Jedliczu  z XV BIEGU GÓRSKIEGO NA CERGOWĄ, który odbył się 28 września br.  Bieg główny odbył się na dystansie 5,5 km. Start  z parkingu mieszczącego się  przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dukli  natomiast  meta  usytuowana  była na samym szczycie Góry Cergowa. Zawody dla dzieci i młodzieży  przeprowadzone zostały  na obiektach MOSiR w Dukli na dystansach od 100 - 800 metrów.

Nasi zawodnicy zarówno w biegach dziecięcych jak i w biegu głównym wystartowali  bardzo dobrze utrzymując wysoką formę biegową, a tym samym zajmując czołowe lokaty.

Start do biegu głównego odbył się o godzinie 13.00 i  wystartowali w nim  MICHAŁ PŁAZIAK i SYLWIA KILAR.  Michał uplasował się na IX miejscu w kategorii open, a zarazem na III miejscu w kategorii wiekowej 16-19 lat. Z kolei Sylwia na metę dobiegła na VI miejscu open oraz na IV miejscu w kategorii 20-39 lat.

Tuż po starcie do biegu głównego odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży. Jako pierwsi wystartowali najmłodsi na dystansie 100 m, a wśród nich dwójka naszych reprezentantów MALWINA BOBROWSKA oraz ANTONI GĘSIAK. Antoś uplasował się na I miejscu natomiast Malwina dobiegła do mety na III pozycji.

W kolejnym biegu na dystansie 200 metrów w kategorii klas I- II nasi zawodnicy wywalczyli dwa złote medale i byli to NIKOLA JASTRZĄB oraz KAMIL BOBOROWSKI, a  ALEKSANDRA PARADYSZ w tym biegu uplasowała się na IV miejscu.

Kolejny dystans to kolejne sukcesy biegowe naszych zawodników. Na dystansie 400 metrów wystartowali IGNACY GĘSIAK (I miejsce), NORBERT JASTRZĄB (II miejsce), NATALIA MOSKAL (II miejsce) oraz  JULIA CHOLEWIAK (IV miejsce).

Na dystansie 600 metrów wystartowała SARA PŁAZIAK, która od początku  dystansu prowadziła i jako pierwsza z dużą przewagą dobiegła do mety .

W ostatniej kategorii biegowej na dystansie 800 metrów Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu reprezentowali PAULINA CHOLEWIAK oraz KACPER GĘSIAK. Paulina ostatecznie uplasowała się na VI miejscu z kolei KACPER na  metę dobiegł na IV pozycji.

Zawodnikom gratulujemy i życzymy sukcesów.