Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

POŻEGNANIE LATA

W ubiegłą sobotę 6 września br. w Krościenku Wyżnym odbył się VII Bieg Uliczny Pożegnanie Lata. Przy okazji tego biegu, którego dystans wynosi 10 km,  zostały przeprowadzone biegi dziecięce i młodzieżowe na dystansach od 100 m do 2,5 km.

Podobnie jak w zeszłym roku zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, na starcie stanęło ponad 100 zawodników i zawodniczek reprezentujących kluby i szkoły z terenu województwa podkarpackiego.  Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu reprezentowała 14 osobowa grupa, która walczyła o cenne nagrody.

W najmłodszej kategorii dzieci młodsze wystartowało dwóch naszych reprezentantów. Na dystansie 100 m wystartowali MALWINA BOBROWSKA oraz ANTONI GĘSIAK (zawodnikiem w biegu towarzyszyli rodzice).  Antoni wygrał bieg natomiast Malwina ostatecznie uplasowała się na III miejscu.

W kategorii klas I- II na dystansie 200 m wystartowała NIKOLA JASTRZĄB oraz ALEKSANDRA PARADYSZ. Zarówno dla Nikoli jak i dla Oli był to pierwszy start na dystansie 200 m. Nikola zajęła IV miejsce, natomiast Ola na metę dobiegła na VIII pozycji.

W następnej kategorii biegowej klas III- IV dziewczynki biegały na dystansie 300 m natomiast chłopcy rywalizowali ze sobą na dystansie 600 m. Wśród dziewcząt bardzo dobrze pobiegła NATALIA MOSKAL ustępując miejsca na podium dziewczętom z Ustrzyk i zajmując IV miejsce. JULIA CHOLEWIAK na metę dobiegła na  VIII pozycji.

Wśród chłopców najlepiej pobiegł IGNACY GĘSIAK zajmując II miejsce, z kolei NORBERT JASTRZĄB uplasował się na IX miejscu. W biegu tym wystartował również KAMIL BOBROWSKI niestety  na linii startu do biegu został popchnięty i przewrócony co w efekcie wykluczyło go z dalszej rywalizacji.

W kategorii klas V-VI Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu reprezentowała czwórka biegaczy, z których najlepiej  pobiegła SARA PŁAZIAK zajmując II miejsce, tuż za nią na IV pozycji uplasowała się WERONIKA WOŹNIAK, a na VIII miejscu OLIWIA MORAWSKA. Wśród chłopców V miejsce wywalczył WITOLD CYGAN.

W kategorii gimnazjum wystartowali PAULINA CHOLEWIAK oraz KACPER GĘSIAK. Kacper pobiegł na dystansie 1000 m zajmując III miejsce. Z kolei Paulina biegła na dystansie 800 metrów i zajęła V lokatę.

W kategorii junior rocznik 1995 na dystansie 2,5 km wystartował WOJCIECH GĘSIAK, który dobiegł na metę na V pozycji.

W biegu głównym na dystansie 10 km GOSiR Jedlicze reprezentował MICHAŁ PŁAZIAK, który w kategorii generalnej znalazł się na XVI pozycji.