Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Puchar Krismara i Puchar Polski na nartorolkach

Zawodnicy MUKSu Podkarpacie Jedlicze wzięli udział w zawodach Pucharu Polski na nartorolkach w sprintach  oraz w biegu na 100 metrów „Tomaszewską Setkę o Puchar Krismara”. Na starcie stanęło prawie 100 zawodników z Polski a wśród nich zawodnicy z MUKSu: Dawid Bril, Konrad Bil, Oliwia Bril, Paula Pasterczyk, Jagoda Biskup, Michał Janocha, Kamil Haczela, Dominik Och, Karol Maciejowski oraz trenerzy Piotr Bril i Paweł Maciejowski.

Zawodnicy spisali się bardzo dobrze, lecz nie obyło się bez pewnych komplikacji. W starcie na nartorolkach na dystansie 100 metrów Dawid Bril zajął drugie miejsce przegrywając zaledwie 0,13 setnych sekundy, następnie w finale sprintów Dawid prowadząc bieg na zakręcie został potrącony przez zawodnika jadącego za nim, co skończyło się upadkiem i  wizytą w szpitalu.

Założono mu kilka szwów na kolano, okazało się również iż zawodnik ma skręcenie ze zwichnięciem nadgarstka. Jego starty w Mistrzostwach Polski na nartorolkach,  które odbędą się w Jeleniej Górze stoją pod wielkim znakiem zapytania.

Kolejnym pechowcem okazał się Michał Janocha, który na mecie stracił równowagę i upadł, gdzie doznał urazu biodra, ale to nie zniechęciło zawodnika do dalszej rywalizacji. Na koniec w finale B, juniorek Oliwia Bril na starcie straciła końcówkę w kiju i dalszą część trasy biegła o jednym kijku.  Zapasowy kij, który otrzymała był za wysoki, co znacznie utrudniło jej rywalizację.