Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Sukcesy Biegaczy podczas I Biegu Grodziskiego

W chłodne sobotnie popołudnie 12 lipca br. w Grodzisku Dolnym koło Łańcuta zorganizowany został I Bieg Grodziski na dystansie 4600m. Przy okazji tego biegu na stadionie LKS Grodziszczanka o godzinie 18.00 przeprowadzone zostały biegi dla dzieci ze szkół podstawowych oraz przedszkolaków. W imprezie tej nie zabrakło reprezentantów Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu, którzy udział w tych zawodach mogli zaliczyć do udanych.

Zawody w Grodzisku rozpoczął bieg na dystansie 100 m, w którym wystartowała NIKOLA JASTRZĄB. Nikola od początku biegu trzymała się czołówki zawodników, a w samej końcówce dystansu  przyspieszyła i zwyciężyła.

Na dystansie 400 m wystartowali KAMIL BOBROWSKI, NORBERT JASTRZĄB oraz JULIA CHOLEWIAK.  Kamil pierwsze 300 metrów biegł na czwartej pozycji ale w końcówce biegu bardzo mocno przyspieszył i z przewagą 20 metrów dobiegł do mety na I miejscu. Norbert natomiast w tym biegu uplasował się na VII miejscu, Julia uzyskała X lokatę.

W ostatnim biegu dziecięcym na dystansie 800 m zawodniczki z GOSiR-u SARA PŁAZIAK i WERONIKA WOŹNIAK nie dały szans rywalkom. Sara od początku biegu prowadziła i z dużą przewagą nad pozostałymi zawodniczkami dobiegła do mety na I miejscu. Weronika natomiast  trzymała się IV miejsca jednak  po pokonaniu 500 m nasza zawodniczka  przesunęła się na II pozycję, którą bezpiecznie utrzymała do mety.

Na  tym dystansie  wystartował również WITOLD CYGAN, który uplasował się na X miejscu.

O godzinie 19.00 odbył się start do biegu głównego. Rozgrzewkę przed biegiem poprowadziła legenda polskiego biegania Pani Zofia Turosz, pierwsza kobieta, która  reprezentowała Polskę w maratonach.

Po sygnale startera 195 zawodników ruszyło na trasę, która biegła ulicami Grodziska Górnego i Grodziska Dolnego. Wśród naszych reprezentantów najlepiej pobiegł MICHAŁ PŁAZIAK, który w kategorii generalnej dobiegł do mety na XI pozycji zdobywając jednocześnie III miejsce w  kategorii 17-19 lat. Bardzo dobrze wystartowali  również WOJCIECH GĘSIAK uzyskując I miejsce w kategorii 14-16 lat oraz SYLWIA KILAR zdobywając III miejsce w kategorii 20-29 lat.

Zawodnikom gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!!!