Sobota 17 lipca 2021
imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Dwa srebrne medale łuczników

21 września br. w Krakowie odbył się łuczniczy Jesienny Młodzieżowy Turniej Lajkonika. W turnieju wystartowało 270 zawodników z 30 klubów z Polski i Ukrainy. W tym tak licznym gronie wystartowało 5 łuczników z MUKS " Podkarpacie " Jedlicze, dla których był to pierwszy start w tak dużych zawodach. Bardzo dobrze strzelali Malwina Kubit i Michał Stach, którzy w kategorii dzieci młodszych zajęli drugie miejsca i zdobyli srebrne medale. Godny podkreślenia jest fakt, że Malwina i Michał na odległości 5 m, jako jedyni uzyskali maksymalną ilość punktów, strzelając same "10".

Dobrze spisał się też Tymoteusz Och zajmując miejsce ósme. Strzelający w kategorii dzieci starszych Dominik Och i w kategorii młodzik Michał Orzechowicz, nie zdobyli miejsca premiowanego dyplomem, ale wykazali się bardzo ambitną sportową postawą i zdobyli cenne doświadczenie startowe, które będzie procentować na następnych zawodach.

Dziękujemy rodzicom za dowiezienie dzieci na zawody, a panu Czesławowi Stach za systematyczną pomoc przy organizacji treningów.