Sobota 17 lipca 2021
imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

"Beskidy bez Granic"

14 września br. w Istebnej odbyły się  kolejne zawody na nartorolkach z cyklu Pucharu Polski - "Beskidy bez Granic". Tym razem zawodnicy rywalizowali na bardzo trudnej trasie. Jest to najbardziej wymagająca trasa w tym cyklu zawodów Pucharu Polski.

W zawodach udział wzięło 5 zawodników z MUKS "Podkarpacie" Jedlicze. Na bardzo trudnej trasie wywalczyli miejsca w pierwszej dziesiątce i dwudziestce.

8 m. - Dawid Bril - kat. junior A - dystans 12,5 km.
11 m. - Wojciech Pelczar - kat. junior A - dystans 12,5 km.
11 m. - Paula Pasterczyk - kat. juniorka C - dystans 5 km.
15 m. - Konrad Bil - kat. junior B - dystans 12,5 km.

W drugim dniu zmagań najlepszy wynik w "Roll-Sprint Bystre, 15.09.2013" wywalczył Dawid Bril (kat. junior A) zajmując drugie miejsce w gronie najlepszych zawodników w Polsce.

Dawid po przejechaniu 1,5 km  narzucił bardzo mocno tempo i z przewagą 50 metrów nad pozostałymi zawodnikami prowadził bieg. Zbyt długi finisz spowodował, że na ostatnich 100 metrach nie był w stanie obronić przewagi i uplasował się na bardzo dobrym drugim miejscu. Równie dobrze zaprezentowali się pozostali zawodnicy z MUKSu.