Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

IV Ogólnopolski Bieg Uliczny "Jedlicka Siódemka"

Już po raz czwarty odbył się bieg ulicami Jedlicza „Jedlicka siódemka”. Bieg cieszy się dużą popularnością, zarówno wśród zawodowych sportowców jak i miłośników oraz amatorów biegów. 90 biegaczy 8 czerwca br. stanęło na starcie, by powalczyć o tytuł najlepszego. Tym razem najszybszy był Hubert Wierdak zawodnik z Korczyny, który ustanowił nowy rekord biegu.

Hubert pokonał trasę w 0:20:38,3, czyli o 9 sekund szybciej niż ubiegłoroczny zwycięzca. Drugi na metę przybiegł pracownik GOSiR w Jedliczu Paweł Gładysz, zawodnik MUKS Jedlicze Podkarpacie, którego czas wynosił 0:21:21,7.

Kilka sekund później na mecie pojawił się Łukasz Medejczyk z Dobieszyna (0:21:32,0).

Wśród pań pierwszą lokatę zdobyła Katarzyna Smolik zawodniczka GOSiR Jedlicze, która uzyskała czas 0:31:01,3.

Za nią na drugiej pozycji uplasowała się Dominika Bril MUKS Jedlicze Podkarpacie (0:31:19,5).

Trzecia była Małgorzata Syrek, zawodniczka KKB MOSiR Krosno, która uzyskała czas 0:31:55,6.

Piękna słoneczna pogoda choć bardzo przyjemna, była zapewne utrudnieniem dla zawodników, których zmęczenie potęgowała wysoka temperatura. Tym bardziej gratulacje należą się wszystkim sportowcom. Nagrody i dyplomy wręczali: Burmistrz Gminy Jedlicze Zbigniew Sanocki, Zastępca Burmistrza Gminy Jedlicze Piotr Rostek, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu Andrzej Piękoś i Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Tadeusz Leśniak. Zawody prowadził i komentował Piotr Bril Prezes Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Podkarpacie" Jedlicze, głównego organizatora biegu ulicznego. Współorganizatorami byli: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu oraz Gmina Jedlicze, która udzieliła dotacji finansowej.

Wyniki - PDF

Fotorelacja z biegu głównego

Przed biegiem głównym odbyły się zawody dla najmłodszych sportowców, których rywalizacja była równie zacięta jak ich znacznie starszych kolegów.