Sobota 17 lipca 2021
imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Sportowy weekend majowy

III SANDOMIERSKI SPORTOWY WEEKEND KWITNĄCYCH SADÓW – Sandomierz 2013

3-5 maja br. w Sandomierzu odbył się III Sandomierski Sportowy Weekend Kwitnących Sadów. Przy okazji wielu imprez sportowych i rekreacyjnych jakie zostały przerprowadzone w tych dniach w Sandomierzu nie zabrakło również imprezy biegowej. W dniu 4 maja zostały zoorganizowane biegi na dystansach 10 km, półmaratonu i maratonu. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w biegu głównym na dystansie 10 km wystawił swoją zawodniczkę KATARZYNĘ SMOLIK, która odniosła duży sukces wygrywając kategorię generalną kobiet. Kasia startowała na tym dystansie po raz pierwszy, nie znała swoich możliwości biegowych dlatego pobiegła bardzo asekuracyjnie pierwszą część dystansu. Mimo to na mecie zawitała jako pierwsza oklaskiwana przez rzesze widzów gromkimi brawami.
Przy okazji tak wielkiej imprezy biegowej zorganizowane zostały biegi młodzieżowe. Trasa tych biegów wiodła wokół sandomierskiego rynku na pętli o długości 300 metrów. Gminny Ośrodek Sporu i Rekreacji w Jedliczu reprezentowała grupa 8 osobowa, która zdobyła łącznie 5 medali

BIEG KONSTYTUCJI 3-GO MAJA KROSNO 2013

3 maja br. w Krośnie odbył się Bieg Konstytucji 3-go maja. Na dystansie 7 km rywalizowało 293 biegaczy i biegaczek zarówno z Polski jak i z zagranicy. Wśród tak licznego grona sportowców nie zabrakło również reprezentantki Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu KATARZYNY SMOLIK, która po ciężkim biegu zdobyła I miejsce w kategorii K1 16-19 lat.
Po zakończonym biegu głównym na stadionie lekko atletycznym zostały przeprowadzone biegi dla dzieci i młodzieży, w których Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu reprezentowała 13 osobowa grupa biegaczy. Zawodnicy startowali na dystansach typowo sprinterskich od 80m – 300m, oraz w biegach średnich 600m – 800m.
Pomimo ciężkich warunków atmosferycznych (wysoka temperatura) zawodnikom udało się zająć czołowe miejsca. Na najwyższym stopniu podium stanęli: