Sobota 17 lipca 2021
imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Dawid Bril trzeci podczas zawodów FIS w S.Caterinie

24 -25 listopada 2012 r. Dawid Bril w czasie zawodów narciarskich we Włoszech stanął na podium, zajmując trzecie miejsce w kategorii juniorów. Jedliczanin startował w gronie 90 zawodników z Włoch, Polski, Czech, Słowacji, Rosji, Niemiec, Austrii oraz Rumunii. Takiego sukcesu w narciarstwie biegowym dla Polski już dawno nie było, tym bardziej, że na starcie stanęło wielu czołowych zawodników ze świata. Drugie miejsce zdobył Konrad Motor również zawodnik kadry młodzieżowej Polski.

Dawid Bril, trzeci w sprincie, krótko skomentował swój sukces: "Na starcie byłem szósty, później przed podbiegiem na piątym miejsce wskoczyłem i akurat przede mną był Włoch i Konrad i zaczęli urywać to ja za nimi i odskoczyliśmy trochę na zjeździe, nadrobiliśmy i do mety we trójkę wjechaliśmy, chociaż z tyłu nas naciskali". W drugim dniu na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym Dawid zajął 22 miejsce w gronie 90 zawodników. Należy zwrócić uwagę, że nasz zawodnik jest najmłodszy w gronie kadry Polski, a już uplasował się na podium. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Drugi zawodnik wywodzący się z Jedlicza Grzegorz Bril wziął udział w Inauguracji biathlonowego Pucharu Świata w Ostersund na dystansie 20km. 28 listopad 2012r. Grzegorz w gronie 104 zawodników uplasował się na 71 miejscu z 1 niecelnym strzałem na 20. Oprócz Grzegorza startowało jeszcze 2 Polaków - Łukasz Szczurek zajął miejsce 63 a Krzysztof Pływaczyk zajął miejsce 65, obaj również spudłowali po 1 strzale.