Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Pierwsze starty drużyny Jedlicze TEAM

W niedzielę 15 kwietnia br. w Tarnowie w Lesie Lipie odbyły się I eliminacje Pucharu Tarnowa. W zawodach wystartowało 200 zawodników, w tym 5 z drużyny Jedlicze TEAM. Dla zawodników Jedlicze TEAM było to pierwsze ściganie w sezonie. Rywalizacja przebiegała na dystansach 2 x 5 km (kategoria Młodzik), 4 x 5 km (kategoria Junior), 5 x 5 km (kategoria Orlik i Elita).

Wyniki zawodników Jedlicze TEAM:
w kategorii Młodzik Bartosz Bożek zajął XIX miejsce,
w kategorii Junior Paweł Zubek był IX,
w kategorii Orlik Jakub Goleń zajął XIX miejsce,
w kategorii Elita Krzysztof Gajda był VII.

Pecha miał Sławomir Skóra, który na skutek przebicia dętki na trasie nie ukończył zawodów.

22 kwietnia br. ekipa Jedlicze TEAM zajęła 6 miejsce Drużynowo w inaugurującym wyścigu kolarstwa górskiego Cyklokarpaty. Na starcie Rzeszowskiego Maratonu kolarstwa górskiego stanęło 397 zawodników, a wśród nich 10 kolarzy górskich Jedlicze TEAM. Do wyboru były 3 trasy: hobby licząca 26 km (450 m przewyższenia), mega 55 km (1400 m przewyższenia) oraz giga 79 km (2200 m przewyższenia). Start honorowy nastąpił z Rzeszowskiego Rynku, trasa prowadziła w kierunku Chmielnika, Magdalenki i miejscowości Cierpisz, by po kilkudziesięciu kilometrach powrócić do Rzeszowa. Przygotowana trasa okazała się wymagająca i trudna technicznie, a nasi zawodnicy zajęli odpowiednio miejsca:

dystans HOBBY
kategoria HM1 5 miejsce Bartosz Bożek (czas: 01:33:32), 14 miejsce Michał Janocha (czas: 02:11:31),
kategoria HM2 44 miejsce Jakub Goleń (czas: 01:36:57), 87 miejsce Łukasz Janocha (czas: 02:11:34)
dystans MEGA
kategoria MM1 7 miejsce Paweł Zubek (czas: 03:18:46),
kategoria MM2 23 miejsce Łukasz Pudło (czas: 02:54:04)
kategoria MM3 28 miejsce Krzysztof Okrzesa (czas: 03:17:32)
kategoria MM4 25 miejsce Bogdan Zubek (czas: 03:52:33)
dystans GIGA
kategoria GM2 6 miejsce Sławomir Skóra (czas: 03:41:07)

29 kwietnia br. drużyna kolarska Jedlicze TEAM uczestniczyła w pierwszej edycji „Pucharu Smoka” w 2012 roku w Łężynach. W zawodach wzięło udział 137 uczestników oraz 4 zawodników Jedlicze TEAM.
Wyniki:
kategoria chłopcy 9 – 10 lat, trasa: 1 x 1200m – Michał Janocha zajął I miejsce
kategoria młodzik 13 – 14 lat, trasa: 2 x 4500m Bartosz Bożek zajął IV miejsce
kategoria senior 20 – 35 lat (rok 1992 – 1977)

trasa: 4 x 4500m Krzysztof Gajda III miejsce i Sławomir Skóra VI miejsce

30 kwietnia br. na Pl. Niepodległości w Przemyślu zgromadziło się 297 zawodników kolarstwa górskiego, drużynę MTB Jedlicze TEAM reprezentowali: Bartosz Bożek, Marcin Kobak, Krzysztof Okrzesa, Sławomir Skóra, Bogdan Zubek i Paweł Zubek. Zawodnicy wystartowali w 7 Maratonie Rowerowym „Twierdza Przemyśl 2012”. Zawodnicy zmagali się z trasą na 3 dystansach: Hobby – 12 km, Mega 35 km oraz Giga o długości 65 km. W tym roku trasa była trudniejsza technicznie i bardziej wymagająca kondycyjnie. Sygnał do startu dał prezydent Przemyśla Robert Homą a towarzyszył mu Przemysław Babiarz – znany komentator sportowy.

na dystansie HOOBY 9 miejsce zajął BARTOSZ BOŻEK z czasem 00:35:33.
Dystans MEGA pokonywali: PAWEŁ ZUBEK, który w kategorii M1 był 8 z czasem 01:49:41,
w kategorii M3 startowali: MARCIN KOBAK, który był 6 z czasem 01:44:00 i KRZYSZTOF OKRZESA – zajął XI miejsce z czasem 01:49:42,
w kategorii M4 BOGDAN ZUBEK z czasem 02:12:57 uplasował się na X miejscu.

Na dystans GIGA zdecydował się SKÓRA SŁAWOMIR, który z bardzo dobrym czasem 02:47:44 zajął III miejsce.

Po wyczerpujących startach zawodnicy z Jedlicza znaleźli również czas majową wycieczkę rowerową. Grupa kolarzy Jedlicze Team zorganizowała przejazd rowerowy na trasie Jedlicze-Nowy Żmigród-Kąty skąd Głównym Szlakiem Beskidzkim (czerwonym) wjechaliśmy na Grzywacką Górą (567 m n.p.m.) – dalej na Łysą Górę (641 m n.p.m.) i Polanę (651 m n.p.m.) aż do miejscowości Chyrowa. Ze wsi Chyrowa wspinając się dojechali na zalesiony szczyt w paśmie Beskidu Dukielskiego górę Chyrowa (694 m n.p.m.) i dalej do Pustelni Św. Jana z Dukli. Po krótkim odpoczynku czerwonym szlakiem do Nowej Wsi, a stamtąd przez Duklę, Bóbrkę i Zręcin wrócili do Jedlicza. Zawodnicy pokonali trasę 80 km.