Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych

Rewelacyjnie spisali się narciarze z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Podkarpacie" Jedlicze podczas najważniejszych zawodów narciarskich w Polsce, czyli XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych - Śląsk 2012. Trójka narciarzy z Jedlicza brała udział w olimpiadzie zdobywając cztery medale dla klubu i województwa podkarpackiego. MUKS reprezentowali Dominika Bril, Dawid Bril i Norbert Bil.

Pierwszego dnia zawodów odbyły się sprinty stylem dowolnym. W trudnych warunkach atmosferycznych, przy mrozie poniżej 15 stopni Dawid Bril walczył o złoty medal. Od eliminacji do finału Dawid spisywał się bardzo dobrze i zwyciężył w kategorii junior B.
Silny mróz nie ostudził ducha walki Dominiki Bril, która w sprintach zdobyła srebro.

W drugi dzień odbyły się biegi stylem dowolnym oraz bieg łączony. Po pierwszym bardzo trudnym dniu ponownie bardzo dobrze spisała się Dominika Bril zdobywając brązowy medal na dystansie 10 km. w biegu łączonym ze startu wspólnego.

Dawid Bril po wyczerpujących i odbywających się w bardzo trudnych warunkach sprintach w biegu na dystansie 10 km. stylem dowolnym, zajął 11 miejsce. Norbert Bil osłabiony chorobą na tym samym dystansie zajął 28 miejsce.
Czwartego dnia zawodów rozegrano biegi stylem klasycznym. Na dystansie 5 km. stylem klasycznym Dawid Bril znów okazał się najlepszy i zdobył swój drugi złoty medal w kategorii junior B. Dominika Bril w kategorii juniorka A. zajęła piąte miejsce, a Norbert Bil musiał uznać wyższość choroby i nie ukończył biegu.

W ostatnim dniu odbyły się sztafety sprinterskie, w których w kategorii junior B wystartowała w gronie 11 sztafet, sztafeta MUKS"Podkarpacie" Jedlicze, zajmując czwarte miejsce i przegrywając do pierwszego 5 sekund a do drugiego miejsca 1 sekundę.
W punktacji klubowej MUKS „Podkarpacie” Jedlicze uplasowało się na 6 miejscu.