Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Lutowe Sukcesy Jedlickich Narciarzy

Luty jest miesiącem szczególnie udanym dla jedlickiego narciarstwa. Zaczynając od XXIV Bieszczadzkiego Biegu Lotników w Ustrzykach Dolnych w których startowało aż 50 narciarzy z Jedlicza. Wielu z nich zajęło czołowe lokaty w tych zawodach.

Pochodzący z Jedlicza Grzegorz Bril – reprezentant biathlonowej kadry Polski startował w XXV Uniwersjadzie w Turcji zdobywając cenne doświadczenie. Ponadto wygrał zawody Pucharu Europy Centralnej w Osrblie

Niewątpliwie największe zwycięstwa w lutym, na swoim koncie może zanotować Dominika Bril, która podczas 4 startów w zawodach PolbankCUP stanęła dwukrotnie na podium zdobywając kolejne, czwarte już złoto w ramach tych zawodów. Dominika świetnie spisała się również podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zakopanem, a także dwukrotnie stanęła na podium, zdobywając srebrny i brązowy medal. Pozostawiając za sobą zawodniczki z młodzieżowej kadry Polski.

W zawodach tych brali udział również inni zawodnicy z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Podkarpacie” Jedlicze: Dawid Bril i Norbert Bil także odnosząc duże sukcesy. O pechu może jednak mówić Dawid, który w eliminacjach zajął drugie miejsce. Lecz w ćwierćfinale gdy wyszedł na prowadzenie zawodnik biegnący na drugim miejscu najechał na kije Dawidowi co skończyło się upadkiem i złamaniem kija, a w konsekwencji utratą miejsca pozwalającego na wejście do półfinału.

W dniu 20 lutego 2011r. w Świątkowej Wielkiej odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Jasła w narciarstwie biegowym. W tych zawodach startowała prawie 40 osobowa grupa narciarzy z MUKS. Zawodnicy jedlickiego klubu zwyciężyli we wszystkich kategoriach wiekowych.

Czekamy jeszcze z niecierpliwością na wyniki Grzegorza Brila, który obecnie startuje w Otwartych Mistrzostwach Europy do lat 26 w Ridnaun-Ridanna (we Włoszech)