Piątek 16 lipca 2021
imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

II Ogólnopolska Gimnazjada w strzelectwie sportowym

W dniach 11-13 grudnia 2009 r. na strzelnicy sportowej MUKS „Kaliber” w Białymstoku rozegrano II Ogólnopolską Gimnazjadę w strzelectwie sportowym.
Województwo podkarpackie reprezentowały dwie szkoły gimnazjalne, zwycięzcy eliminacji wojewódzkich:

1. dziewczęta – Gimnazjum w Jaszczwi
2. chłopcy – Gimnazjum w Rymanowie

Wspaniały sukces odniosła drużyna dziewcząt zdobywając drużynowo IV miejsce w Polsce. W klasyfikacji indywidualnej wysoką II lokatę zajęła Brygida Bożek uzyskując wynik 285 pkt. Koleżanki z zespołu uplasowały się na kolejnych miejscach: Katarzyna Piotrowska - VIII lokata z wynikiem 272 pkt; Agata Grzesik XX lokata - 250 pkt.
Warto zwrócić uwagę na to, że uczennice z Gimnazjum w Jaszczowi w I edycji Gimnazjady zajęły VI miejsce zespołowo. Zespół do finału ogólnopolskiego w ramach działającego prężnie MUKS „Podkarpacie” w Jedliczu przygotowywał instruktor strzelectwa sportowego p. Andrzej Cynarski.
W zawodach centralnych startowała także po raz pierwszy drużyna chłopców z Gimnazjum w Rymanowie zajmując drużynowo VII miejsce w kraju. Zawodników do imprezy przygotowała nauczycielka przysposobienia obronnego p. Izabela Cetnarska-Czyż.
Kolejna III edycja finału ogólnopolskiego Gimnazjady Strzeleckiej w 2010 r. planowana jest w Jedliczu.