czwartek, 28 lipiec 2022 08:17

Letnie Grand Prix Bartoszyc w Plażowej Piłce Siatkowej 2022: rozgrywki zakończone, nagrody rozdane

Na boiskach przy ul. Kętrzyńskiej zakończyła się 23. już edycja Letniego Grand Prix Bartoszyc w Plażowej Piłce Siatkowej. Rywalizacja trwała pięć tygodni, a udział w niej wzięli zawodnicy z kilku miast naszego województwa (i nie tylko).

Lidzbarsko-bartoszycka para Piotr Bazarnik/Patryk Kulpaka zwyciężyła w klasyfikacji końcowej mężczyzn. W tegorocznej edycji jako jedyni w tej kategorii zagrali we wszystkich pięciu imprezach. Kropkę nad i postawili podczas poniedziałkowego turnieju 25 lipca br. Wygrali go, dzięki czemu wskoczyli na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.
Obaj siatkarze doskonale znają smak wygranej w bartoszyckich rozgrywkach. Bazarnik był najlepszy w dwóch poprzednich edycjach (grał wówczas z Jakubem Romaszem), zaś Kulpaka triumfował wcześniej trzykrotnie: w 2015, 2016 oraz 2018 roku.
Zaraz po poniedziałkowym turnieju podsumowano tegoroczne Grand Prix. Zawodnicy otrzymali od Dyrektora Bartoszyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Norberta Gromulskiego pamiątkowe statuetki oraz vouchery. Nagrody (i jak zawsze coś do przekąszenia!) ufundowała również Magdalena Bogucka.

Wyniki 5. turnieju
1. Piotr Bazarnik/Patryk Kulpaka (Lidzbark Warmiński/Bartoszyce)
2. Jakub Romasz/Mariusz Królikowski (Lidzbark Warmiński/Bartoszyce)
3. Kacper Dobrowolski/Dawid Deptuła (Olsztyn)
4. Piotr Sajnaga/Adam Pawłowski (Prażmowo/Kętrzyn)

Klasyfikacja końcowa Grand Prix mężczyzn
1. Bazarnik/Kulpaka 34 pkt.
2. Jakub Brzozowski/Deptuła (Olsztyn) 32 pkt.
3. Romasz/Królikowski 28 pkt.

Było już po godz. 21 i z minuty na minutę robiło się coraz ciemniej, kiedy we wtorek 26 lipca rozgrywano decydujące piłki ostatniego turnieju kobiet. Finał należał do olsztyńskich drużyn. W nim Małgorzata Pieśko i Ewa Dziemidowicz pokonały w dwóch setach Martynę Kramkowską i Weronikę Zych, ale to te drugie zawodniczki zwyciężyły w końcowej punktacji Grand Prix. Najlepsza para rozgrywek każdy tegoroczny turniej kończyła na podium, odnosząc dwa zwycięstwa, dwukrotnie zajmując drugie miejsce, a raz trzecie.
Co ciekawe, aż trzy turnieje wygrały Pieśko i Dziemidowicz (raz były drugie), ale do triumfu w GP to nie wystarczyło. Zabrakło ich w jednych zawodach, przez co strata punktów okazała się nie do odrobienia. Trzecie w ostatnim turnieju i trzecie w podsumowaniu tegorocznego cyklu były Magdalena Bogucka i Gabriela Czunkiewicz. Bartoszyczanki były jedną z dwóch par, które zagrały we wszystkich pięciu turniejach, trzy z nich kończąc na trzeciej pozycji.
Podsumowanie rozgrywek odbywało się już w późnych godzinach wieczornych. Najlepsze pary otrzymały nagrody ufundowane przez Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Magdę Bogucką. Ona sama odebrała też specjalny upominek za zaangażowanie w przygotowanie turniejów.

1. Małgorzata Pieśko/Ewa Dziemidowicz (Olsztyn)
2. Martyna Kramkowska/Weronika Zych (Olsztyn)
3. Magda Bogucka/Gabriela Czunkiewicz (Bartoszyce)
4. Magdalena Lewandowska/Aleksandra Lewandowska (Bartoszyce)

Klasyfikacja końcowa Grand Prix kobiet
1. Kramkowska/Zych 52 pkt.
2. Pieśko/Dziemidowicz 46 pkt.
3. Bogucka/Czunkiewicz 36 pkt.
4. Weronika Rafalska/Małgorzata Fieducik (Bartoszyce ) 13 pkt.

Turniej mikstów był ostatnim akcentem tegorocznego Grand Prix. W środowe popołudnie 27 lipca tytuł zdobyli bartoszyczanie Magda Bogucka i Patryk Kulpaka. Zawody mikstów były niestety najmniej obsadzone spośród wszystkich kategorii GP. Choć w klasyfikacji końcowej znalazło się siedem par, w poszczególnych turniejach grało ich nie więcej niż cztery.
Ostatnie zawody zgromadziły trzy drużyny. Pewne zwycięstwo odnieśli Bogucka i Kulpaka, którzy bez większych problemów wygrali oba swoje spotkania. Było to ich czwarte turniejowe zwycięstwo w tegorocznym GP (na cztery starty). Po raz drugi też w tym tygodniu stanęli na podium w końcowej klasyfikacji, bo Patryk wygrał przecież rywalizację wśród mężczyzn, a Magda była trzecia w rozgrywkach kobiet.
Turniej mikstów zakończył tegoroczną edycję Grand Prix. Na boiskach przy ul. Kętrzyńskiej rywalizowano już po raz 23. Organizatorem był BOSiR, zaś turnieje przygotowywał i jak zawsze sędziował Wiesław Antonik. Kolejne rozgrywki za rok!

1. Magda Bogucka/Patryk Kulpaka (Bartoszyce)
2. Weronika Rafalska/Maciej Mihal (Bartoszyce/Lidzbark Warmiński)