Szkoła na lepsze jutro

Jesteś tu: » Strona główna » Realizowane projekty » Szkoła na lepsze jutro

 

INFORMACJE OGÓLNE

 

W maju 2013r została podpisana umowa partnerska na rzecz realizacji projektu „Szkoła na lepsze jutro”; projektu  w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,  współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Umowę podpisali :

a/Joanna Szajter prowadząca działalność  gospodarczą pod firmą Joanna Szajter Biuro doradztwa Prawnego i Szkoleń  P-ona-D  zwana dalej Liderem.

b/ Gmina Proszowice zwana dalej  Partnerem nr 1.

c/ Marek Leśniak prowadzący działalność gospodarczą pod firmą  Marek Leśniak Centrum Szkoleniowe Masterlang zwanym dalej Partnerem nr 2.

 

Okres realizacji projektu – od 1 czerwca 2013r do 30 czerwca 2015r.


Numer  konkursu  -   POKL/9.1.2/I/12

Nazwa działania  -   Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości  usług edukacyjnych świadczonych  w systemie oświaty.

Nazwa  Poddziałania  -  Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości  usług edukacyjnych.


Projekt  skierowany jest do wszystkich  gimnazjalistów, w tym w szczególności do uczniów:

1/ osiągających  najniższe wyniki w nauce /w ich przypadku zajęcia będą miały na celu wyrównywanie braków w celu poprawy osiągnięć edukacyjnych/.

2/ osiągających najwyższe wyniki w nauce /w ich przypadku zajęcia będą miały na celu doskonalenie umiejętności, przygotowanie do ewentualnych olimpiad, konkursów w celu poprawy osiągnięć/

3/ posiadających problemy w nauce, sprawiających problemy wychowawcze /uczniowie ci zostaną objęci indywidualnymi zajęciami, w oparciu o braki zdiagnozowane przez poradnie psychologiczno- pedagogiczne/.

 4/ wszyscy uczniowie Gimnazjum będą korzystać z doradztwa edukacyjno-zawodowego.

 

Projekt   skierowany jest do uczniów  Gimnazjum w Zespole Szkół w Kościelcu i do uczniów Gimnazjum w Zespole Szkół w Klimontowie. Są to szkoły działające  na obszarach wiejskich.

 

W trakcie realizacji projektu przewidziane są zajęcia zdw z matematyki, fizyki, chemii, biologii, języka polskiego, języka angielskiego oraz zajęcia dodatkowe z informatyki, fizyki, matematyki, języka angielskiego, chemii,  języka polskiego oraz socjoterapeutyczne grupowe i indywidualne, zajęcia logopedyczne.


Planowane są także obozy językowe i naukowe. Przewidywane są także wyjazdy i wycieczki związane z realizacją  Projektu /2 w semestrze/.


Budżet Projektu przewiduje także zakup pomocy dydaktycznych niezbędnych do skutecznego oddziaływania dydaktyczno – wychowawczego.

 

 

Opracowanie: szkolnastrona.pl