Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Świdniku

 

Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Czcionka

Powiększ czcionkę Pomniejsz czcionkę Pomniejsz czcionkę

Kontrast

Wersja kontrastowa

Dnia 26.02. klasa 8b pod opieką p. Anety Żelaznej i p. Katarzyny Radek odwiedziła Urząd Miasta.Tym razem lekcje wiedzy o społeczeństwie i doradztwa zawodowego przebiegały w praktycznej formie. Uczniowie poznali strukturę organizacyjną Urzędu Miasta oraz specyfikę zawodów urzędniczych. Z ust Pana Kazimierza Patrzały- radnego Rady Miasta dowiedzieli się na czym polega praca radnego oraz zastanawiali się jakie predyspozycje są potrzebne do wykonywania funkcji radnego. Zasiadając w ławach sali posiedzeń Rady Miasta mogli poczuć atmosferę obrad, a na koniec otrzymali prezenty. Dziękujemy panu Mateuszowi Ostrowskiemu za zorganizowanie wycieczki, a wszystkim pracownikom Urzędu za miłe przyjęcie.

Dnia 25.02. klasa 7e uczestniczyła w warsztatach kulinarnych w Zespole Szkół im C.K. Norwida. Uczniowie mieli za zadanie własnoręcznie  zrobić pizzę. W kilkuosobowych grupach pracowali, aby jak najdokładniej wyrobić  ciasto, a potem wg własnego pomysłu dobrać składniki na pizzę. Niektórzy uczniowie rozpoznali swój kulinarny talent i już planują przygotować jakąś potrawę swoim rodzicom. W oczekiwaniu na pizzę, która piekła się w specjalnych piecach, uczniowie obejrzeli pracownię hotelarstwa i mogli wczuć się w rolę recepcjonisty,  czy pokojówki. A kiedy wreszcie przyszedł czas na konsumpcję- wszyscy z zadowoleniem stwierdzili, że warsztaty były udane, a pizza najlepsza, jaką kiedykolwiek jedli. Dziękujemy nauczycielom ZS im. C.K. Norwida za zaproszenie na warsztaty.

30 stycznia 2020 roku, w Szkole Podstawowej nr 7 w Świdniku odbyły się warsztaty przyrodnicze dla klas 7-8, prowadzone przez Państwa Annę i Grzegorza Bukowskich (Uniwersytet Dziecięcy UMCS). W bieżącym roku szkolnym hasłem przewodnim warsztatów były odnawialne źródła energii. W sposób interesujący i przystępny, młodzież poznawała rodzaje odnawialnych źródeł energii oraz korzyści płynące z ich zastosowania. Uczniowie zadawali pytania, wyrażali opinie za lub przeciw. Okazuje się, że temat ten nie jest im obojętny ani obcy. Nauczycielka biologii, pani Anna Chyćko, widzi potrzebę kontynuowania tego tematu, zwłaszcza, iż jest on częścią programu nauczania biologii w szkole podstawowej.

Dnia 25 lutego w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku odbyła się X edycja Wojewódzkiego Konkursu Językowego "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Starosty Powiatowego. Naszą szkołę reprezentowali: Marta Lorek 7d, Wiktoria Kożuch 8b, Wiktoria Rumczyk 8b, Oliwia Gontarz 8d i Juliusz Frankiewicz 8d. Uczniów przygotowały panie: Monika Lorek i Agnieszka Wilczopolska.
Z niecierpliwością oczekujemy wyników konkursu.

Tuż przed feriami z gościnnymi występami przybyli do nas uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Rodziny Wiłkomirskich. Ze sobą przynieśli nam cudowny prezent muzyczny, którym zaczarowali przestrzeń i ponownie wprowadzili nas w czas świąt. Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły muzycznej Pani Beata Olszańska. Zespołem instrumentalnym i chórem dyrygowała Pani Dorota Szostakiewicz. Wśród występujących młodych muzyków znaleźli się również uczniowie naszej siódemki. Podziwialiśmy talenty wszystkich, którzy występowali. Koncertowi towarzyszyły prelekcje, w trakcie których pani dyrygent objaśniała historię kolejnych kolęd.

Prószący dziś śnieg przywołał świąteczne melodie i wspomnienia z tego koncertu...