Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Świdniku

 

Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Czcionka

Powiększ czcionkę Pomniejsz czcionkę Pomniejsz czcionkę

Kontrast

Wersja kontrastowa

Klasy 5d, 5a i 5b omawiały w ostatnim czasie lekturę, pt. „Charlie i fabryka czekolady”. Ta książka bardzo przypadła dzieciom do gustu i to nie tylko dlatego, że poruszała słodki temat czekolady. Sami uczniowie przyznali, że to bardzo pouczająca pozycja, która porusza ważne tematy wychowywania dzieci. Podczas cyklu lekcji poświęconemu książce podopieczni opisywali świat przedstawiony, wskazywali cechy powieści fantastycznej, baśni, oceniali postępowanie dziecinnych bohaterów i na koniec pisali opowiadanie twórcze związane  lekturą. Nie zabrakło też twórczych lekcji w trakcie, których powstały lapbooki i makiety fabryki czekolady. Piękne prace można obejrzeć na szkolnym korytarzu.

1 października klasa 5d i 5b odbyły bardzo ciekawą wycieczkę do Lublina. Uczestnicy podczas spaceru po mieście poznawali legendy lubelskie, zwiedzali podziemia, Centrum Spotkania Kultur, Klasztor Dominikanów i Wieżę Trynitarską. Na koniec dzieci miały przyjemność wziąć udział w finisażu prac Pani Małgosi Łągiewki. Wystawa autorki znajdowała się w Domu Żołnierza Polskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Pani Małgosia opowiedziała nam o swoich pracach, tematach, które podjęła, a także o pracy instruktora rysunku w tej placówce. Na zakończenie każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z autorką i zapytać o wybrane prace. Na gości czekał też słodki poczęstunek. Dla niektórych dzieci to była pierwsza i na pewno niezapomniana wizyta w galerii sztuki.

W dniu 14.06.2019 r. uczniowie naszej szkoły odebrali nagrody i wyróżnienia podczas podsumowania konkursu w Szkole Podstawowej nr 3 w Świdniku. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 zaprezentowali na konkursie 18 prac indywidualnych i zespołowych (7 prac /klasy I-III/ oraz 11 prac /kl. IV-VII/).

Oto sukcesy naszych uczniów …

30 września uczniowie klasy 7b (dwujęzycznej) uczestniczyli w warsztatach językowych zorganizowanych przez Wydział Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. W trakcie trwania warsztatów uczniowie zapoznali się z kulisami pracy tłumaczy symultanicznych uczestnicząc we fragmencie szkolenia przyszłych tłumaczy w nowoczesnym laboratorium językowym. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w kabinach tłumaczy symultanicznych, wykonując ćwiczenia sprawdzające ich predyspozycje w zakresie podzielności uwagi, szybkiego zapamiętywania oraz dykcji, charakteryzujące pracę tłumaczy symultanicznych.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję spróbować swoich sil w Konkursie "Szkolny Mistrz Historii" zorganizowanym przez panie Bargarę Matuszewska i Katarzynę Kondracką. Zwycięzcom gratulujemy!

 

Tytuł Szkolnego Mistrza Historii kl. 4 zdobyli:
Jakub Bereza 4b - 36/37, Martyna Mazuryk 4b - 36/37
II miejsce - Michał Szyszło 4b 32/37, Edyta Harasim 4b 32/37