Czcionka

Powiększ czcionkę Pomniejsz czcionkę Pomniejsz czcionkę

Kontrast

Wersja kontrastowa

Nasi uczniowie znów nie dali szans rywalom. Na zawodach rejonowych w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się w Cycowie reprezentacje naszej szkoły w kategorii chłopców i dziewcząt pewnie wygrały rywalizację i zapewniły sobie awans do finałów wojewódzkich które odbędą się w Adamowie.

W czwartek 26.09.2013r. na stadionie sportowym Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zawody sportowe organizowane w ramach Wojewódzkich Igrzysk Sportowych. Uczniowie naszej szkoły rywalizowali w sztafetowych biegach przełajowych. Do zawodów oprócz gospodarza zgłosiła się jeszcze: Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Szkoła Podstawowa nr 5. Nasi zawodnicy oraz nasze zawodniczki okazali się bezkonkurencyjni i pewnie wygrali etap powiatowy tym samym awansując do zawodów rejonowych.

Świetny występ zanotowały reprezentacje chłopców i dziewcząt w zawodach lekkoatletycznych w czwórboju. Nasi uczniowie nie mieli sobie równych podczas mistrzostw rejonu w Rejowcu Fabrycznym i awansowali do finałów wojewódzkich. Do sukcesu poprowadzili ich Ireneusz Keller i Renata Łapa. Zmagania najlepszych ekip Lubelszczyzny odbędą się 21 maja w Puławach.

Na początku września w Zespole Szkół nr 2 w Świdniku odbyło się uroczyste podsumowanie powiatowego współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2012/2013. W kategorii "IGRZYSKA" nasza szkoła okazała się bezkonkurencyjna w powiecie zdobywając 1192 pkt.

Rewelacyjny występ zanotowali młodzi lekkoatleci z świdnickiej „7” w Wojewódzkich Zawodach Sztafetowych, 16 maja br. na stadionie Startu w Lublinie. Zaczęło się od brązowych medali w sztafecie chłopców 4 x 100 m (czas 56,64). Trzeba odnotować, że do drugiego miejsca zabrakło zaledwie 40 setnych sekundy, a do pierwszego niespełna sekunda. Srebrne medale wywalczyli zawodnicy startujący w sztafecie szwedzkiej (biegi na 100, 200 ,300, i 400 m). Czas sztafety 2:30;15 w tym przypadku do zajęcia pierwszego miejsca zabrakło niespełna sekundy. Na I miejscu zdobywając złote medale uplasowała się sztafeta szwedzka dziewcząt (czas 2:42,37 ) w tym przypadku przewaga nad drugą drużyną wyniosła ponad 6 sekund. Mistrzynie województwa uzyskały prawo startu w Mistrzostwach Polski, które odbędą się 19 czerwca br. w Łodzi. Warto przypomnieć, że SP 7 Świdnik ma już w swoim dorobku tytuł Mistrza Polski w roku 2011 również w Łodzi sztafeta chłopców zajęła I miejsce.