Straż Miejska w Świdniku http://www.strazmiejskaswidnik.pl Komenda Straży Miejskiej w Świdniku - aktualności, porady, tematyka prawna Wed, 10 Feb 2021 11:56:02 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.3 Apelują, będą też karać http://www.strazmiejskaswidnik.pl/2021/01/30/apeluja-beda-tez-karac/ Sat, 30 Jan 2021 11:55:51 +0000 http://www.strazmiejskaswidnik.pl/?p=843

Straż Miejska ponownie bierze się za kierowców zastawiających dojazd do wiat śmietnikowych. Mundurowi zwrócili się również o zmianę organizacji ruchu na części ulic, zwłaszcza w centrum Świdnika.

– Czasami do kontenerów przy naszej ulicy samochody firmy Remondis podjeżdżają wielokrotnie. Nie mogą odebrać śmieci, bo pojemniki są zastawiane przez samochody. Zdarza się też, że wjadą na ulicę, ale już nie mogą z niej wyjechać – mówi jeden z mieszkańców ul. 3 Maja.

Przedstawiciele świdnickiej Straży Miejskiej przyznają, że docierają do nich skargi ze strony firmy odbierającej odpady, ale również samych mieszkańców. Nasilają się szczególnie w zimie, gdy trudniej manewrować samochodem na ulicy.

– Kierowcy stają na zakazach parkowania, na drogach dojazdowych do wiat przystankowych i tuż przy nich – mówi Janusz Wójtowicz, komendant Straży Miejskiej.

Takie sytuacje powodują dwojakie problemy. Po pierwsze, śmieciarki nie mogą podjechać do kontenerów, żeby je opróżnić, ale nie tylko.

– Auta pozostawione w miejscach, w których jest zakaz parkowania, powodują, że duże samochody odbierające odpady nie mogą wyjechać z wąskich ulic, zwłaszcza w centrum miasta. Ostatnio mieliśmy wielokrotnie sytuacje, że drogi zostały przez nie zablokowane. Nie możemy pozwolić na takie sytuacje, bo są one niebezpieczne dla mieszkańców – tłumaczy J. Wójtowicz.

Strażnicy apelują do kierowców o parkowanie zgodne z prawem, ale dodają również, że nie będą pobłażliwi dla tych, którzy łamią przepisy.

– Mandat za zostawienie samochodu w miejscu, gdzie parkować nie wolno, może wynieść do 500 zł. Natomiast często zdarza się, że w takiej sytuacji kierowcy łamią kilka przepisów, bo dodatkowo zostawiają auta na kopertach czy przejściach dla pieszych – informuje J. Wójtowicz.

Przedstawiciele Straży Miejskiej problemy z blokowaniem dróg, zwłaszcza w centrum Świdnika, chcą załatwić bardziej kompleksowo.

– Złożyliśmy właśnie do Urzędu Miasta wniosek o zmianę organizacji ruchu na kilku ulicach. Liczymy, że w ten sposób problem, przynajmniej częściowo, da się zniwelować – dodaje szef świdnickich strażników.

]]>
Pomagają tym, co na mrozie http://www.strazmiejskaswidnik.pl/2021/01/28/pomagaja-tym-co-na-mrozie/ Thu, 28 Jan 2021 11:48:23 +0000 http://www.strazmiejskaswidnik.pl/?p=841

Temperatury na zewnątrz sięgnęły w minionym tygodniu nawet -15 stopni. To był szczególnie trudny okres dla bezdomnych. Służby mundurowe na bieżąco sprawdzały miejsca, w których takie osoby mogły przebywać.

W trakcie ujemnych temperatur funkcjonariusze policji oraz straży miejskiej czuwają i gdy zajdzie potrzeba, niosą pomoc dla osób szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo poprzez wychłodzenie.

– Dzielnicowi zaglądają do altanek ogródków działkowych, pustostanów, piwnic oraz innych opuszczonych miejsc, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Na bieżąco analizujemy pod tym kątem także Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa – mówi asp. Elwira Domaradzka, rzecznik świdnickiej komendy.

Funkcjonariusze odwiedzają również mieszkania osób samotnych, schorowanych i w podeszłym wieku, które mają trudności z codziennymi czynnościami. Pomagają im zadbać o odpowiednią temperaturę w lokalu oraz udzielają informacji o możliwości uzyskania schronienia. O potrzebujących zawiadamiają też ośrodki pomocy społecznej.

Udzielaniem pomocy osobom potrzebującym wsparcia zajmuje się także Straż Miejska. – Na bieżąco sprawdzamy miejsca, w których zazwyczaj gromadzą się bezdomni. Reagujemy na każde zgłoszenie dotyczące osób przebywających na mrozie. Do tej pory było kilka interwencji, lecz żadna z tych osób nie wymagała pomocy – mówi Janusz Wójtowicz, komendant Straży Miejskiej.

Pamiętajmy również o zwracanie uwagi na osoby nietrzeźwe, siedzące na ławkach i przystankach autobusowych. Krótka drzemka przy niskich temperaturach dla osób będących pod wpływem alkoholu może skończyć się nawet śmiercią. Informacje o potrzebujących można przekazywać za pośrednictwem numeru 112 lub Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

ao

]]>
Przyjęcia interesantów w budynku Straży Miejskiej w Świdniku. http://www.strazmiejskaswidnik.pl/2020/04/17/przyjecia-interesantow-w-budynku-strazy-miejskiej-w-swidniku/ Fri, 17 Apr 2020 11:53:52 +0000 http://www.strazmiejskaswidnik.pl/?p=836

Od 17 kwietnia 2020 roku interesanci są normalnie przyjmowani w budynku Straży Miejskiej w Świdniku przy ul. Hallera 9 w Świdniku. Obowiązują nas oczywiście zasady wynikające z przepisów dotyczących walki z pandemią koronawirusa.

Do budynku straży zapraszamy wszystkich interesantów, którzy chcą załatwić swoje sprawy, których nie da się w żaden inny sposób jak osobiście. Oczywiście obowiązują nas wszystkich podczas wykonywania swoich czynności przepisy dot. przestrzegania zasad bezpieczeństwa w zakresie zwalczania pandemii koronawirusa. Interesanci mają obowiązek posiadania masek ochronnych na nos i usta oraz rękawiczek jednorazowych. W ten sam sposób muszą być też wyposażone osoby przyjmujące interesantów. W straży w toaletach są dostępne płyny do odkażania (zalecamy do skorzystania). W przypadkach gdy jest to niezbędne do identyfikacji interesanta, możemy poprosić o chwilowe zdjęcie maski z twarzy. Jeśli na terenie komendy będzie przebywać maksymalna dopuszczalna liczba interesantów może się zdarzyć, że dyżurny poprosi o chwilowe pozostanie przed budynkiem. Wszystkie osoby dorosłe będą wpuszczane pojedyńczo z wyjątkiem osób niepełnosprawnych wymagających opieki osoby trzeciej.

Przypominamy, że nadal zachęcamy do maksymalnego wykorzystywania zarówno połączeń telefonicznych jak i emailowych do korespondencji. Jesteśmy dostępni całą dobę, a interwencję podejmujemy w godz. 6.30 do 22.00.

]]>
Detektyw ze straży miejskiej wytropił podpalaczy http://www.strazmiejskaswidnik.pl/2020/02/20/detektyw-ze-strazy-miejskiej-wytropil-podpalaczy/ Thu, 20 Feb 2020 07:03:08 +0000 http://www.strazmiejskaswidnik.pl/?p=821

To była wyjątkowo ognista noc na kilku osiedlach w Świdniku. Co kilkadziesiąt minut w różnych miejscach wybuchały pożary. Na szczęście w porę wszystkie zostały ugaszone ale służby ratunkowe miały pełne ręce roboty. Ponieważ do zdarzeń dochodziło w różnych miejscach w mieście i działy się w kompletnych ciemnościach, sprawcy czuli się zupełnie bezkarni. Nie wzięli pod uwagę jednego. Nie wiedzieli, że monitoring obserwuje inspektor Gumienniak.

REKLAMA

– Przez kilka godzin analizowałem wszystkie zdarzenia. Oglądałem obraz z wielu kamer i dostrzegłem jeden z wspólny element. W pobliżu każdego z pożarów pojawiły się sylwetki dwóch mężczyzn – opowiada Andrzej Gumienniak.

Śledząc prawdopodobne trasy ucieczki piromanów strażnik trafił w końcu na zdjęcia dobrej jakości, na których można było rozpoznać sprawców. Zapamiętał ich i kiedy dwa dni później dostrzegł tych samych mężczyzn popijających po sklepem natychmiast wezwał policję. A funkcjonariuszom nie pozostało nic innego jak zatrzymać Rafała K. (41 l.) i Huberta B. (32 l.). Piromanom grozi do 5 lat więzienia.

 

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/lublin/swidnik-straznik-miejski-wytropil-podpalaczy/tl2erzh#slajd-1

 

 

 

]]>
Podrzucał odpady zielone przywiezione z Lublina. http://www.strazmiejskaswidnik.pl/2019/12/20/podrzucal-odpady-zielone-przywiezione-z-lublina/ Fri, 20 Dec 2019 08:58:42 +0000 http://www.strazmiejskaswidnik.pl/?p=801

Wczoraj po południu dyżurny Straży Miejskiej w Świdniku namierzył poprzez monitoring miejski osobę, która wyrzuca worki ze śmieciami przy ul. Polnej w Świdniku. Jak się okazało 19-letni mieszkaniec Świdnika przywiózł odpady zielone z Lublina. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz został zobowiązany do uprzątnięcia terenu, co uczynił.

                 Do zdarzenia doszło o godz. 16.35, a następnie o godz. 17.52 przy ul. Polnej w Świdniku. W miejscu tym do końca listopada znajdowały się pojemniki na odpady zielone. Od grudnia do końca lutego na terenie miasta z uwagi na porę zimową kontenery zostały usunięte. Mimo tego zdarza się, że część osób nadal podrzuca w to miejsce śmieci tworząc tym samym „dzikie” wysypiska. Tego typu zachowanie jest wykroczeniem z art. 145 kodeksu wykroczeń i podlega karze grzywny do 500 złotych lub nagany.

                 Podczas drugiego podjazdu przez mężczyznę dyżurny skierował patrol, który namierzył go podczas wyładowywania śmieci na trawnik. W sumie wyrzuconych zostało ponad 20 worków z odpadami zielonymi. Sprawcą wykroczenia okazał się 19-letni mieszkaniec Świdnika, który oświadczył, że śmieci przywiózł z Lublina na polecenie szefa swojej firmy. Wcześniej na terenie osiedla Felin w Lublinie porządkowali tereny zielone, a odpady wywozili do Świdnika. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wcześniej też mogli podrzucać podobne ilości odpadów w to samo miejsce./ prowadzone jest odrębne postępowanie o wykroczenie/.

                 Strażnicy ukarali sprawcę wykroczenia mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz nakazali uprzątnięcie terenu, co też uczynił.

                 To nie pierwsze postępowanie w tej sprawie. Straż Miejska w Świdniku prowadzi jeszcze cztery inne postępowania, gdzie został zabezpieczony materiał z monitoringu i nr rejestracyjne pojazdów, którymi podrzucano odpady.

 

                 Przy tej okazji przestrzegamy, że tego typu zachowaniem możemy się narazić na odpowiedzialność za popełnione wykroczenie, a tego typu odpady możemy przekazać na ul. Krępieckiej 18 w Świdniku do Punktu selektywnego zbiórki odpadów.

]]>
Razem jest bezpieczniej http://www.strazmiejskaswidnik.pl/2019/12/09/razem-jest-bezpieczniej/ Mon, 09 Dec 2019 07:13:56 +0000 http://www.strazmiejskaswidnik.pl/?p=795

Nowoczesny monitoring, dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych, lekcje dla dzieci i seniorów, odblaskowe kamizelki i kaski. A to wszystko dzięki projektowi „Razem bezpieczniej”, z którego świdniccy strażnicy skorzystali już po raz trzeci. Dzisiaj podsumowali wszystkie edycje i jak na Mikołaja przystało, rozdali mnóstwo prezentów.

„To program bez fajerwerków, bez niesamowitych wydarzeń, pokazówek. To program solidnej, rzetelnej pracy” – mówił o akcji „Razem bezpieczniej” jej twórca minister Władysław Stasiak. Świdnicka Straż Miejska już od trzech lat udowadnia jak rządowy program można zastosować w praktyce i jak wiele korzyści może przynieść.

– Wszystkie działania w projekcie podnoszą bezpieczeństwo mieszkańców Świdnika. Mając jeszcze takiego twórcę i patrona, to przedsięwzięcie musiało się udać – mówił Włodzimierz Radek, przewodniczący Rady Miasta.

Dzisiaj, w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury, miejscy mundurowi podsumowali wszystkie edycje programu, w których brali udział świdniccy strażnicy. W sumie przez trzy lata zdobyli ponad 300 tys. zł dofinansowania. Około 100 tys. zł dołożył Urząd Miasta. Na co poszły pieniądze?

– Dzięki tym środkom udało się nam przejść na cyfrowy system monitoringu. Wymieniliśmy kamery nieaktywne, kupiliśmy nowoczesne urządzenia do rozpoznawania tablic rejestracyjnych. Zamontowaliśmy także stacje radiowe na wieżowcu przy ul. Racławickiej oraz na kościele przy ul. Partyzantów. Dzięki temu monitoringiem możemy objąć niemal cały obszar miasta – tłumaczył Janusz Wójtowicz, komendant Straży Miejskiej.

Mundurowi w tym roku zaopatrzyli się również w monitoring mobilny, który można ustawić niemal w każdym punkcie na terenie Świdnika. Dzisiaj urządzenie można było zobaczyć przed wejściem do kina „Lot”. Dzięki pieniądzom z programu, aktywnymi znakami ostrzegawczymi zostało oznaczonych siedem przejść dla pieszych, zlokalizowanych na miejskich ulicach.

Świdniccy strażnicy nie zapominają również o edukacji młodszych i starszych.

– Z autochodzikiem, czyli specjalnym zestawem do nauki bezpiecznego poruszania się po drogach, odwiedziliśmy wszystkie przedszkola w mieście i uczniów młodszych klas w szkołach podstawowych. Pomysł tak się spodobał, że o podobne wizyty prosiły nas również placówki spoza Świdnika – mówił J. Wójtowicz.

Program pomógł również w prowadzeniu edukacji rowerowej. Tylko w tym roku, w zajęciach,  wzięło udział 450 uczniów świdnickich szkół. Młodzi adepci jazdy na jednośladach na początku przeszli szkolenie z pierwszej pomocy i dowiedzieli się jak naprawić drobne awarie roweru. Podczas kursu nie zabrakło również nauki przepisów drogowych i praktycznych jazd po mieście w towarzystwie strażników. Ukoronowaniem zajęć było przystąpienie przez uczniów do egzaminu na kartę rowerową.

Bardzo ważnym elementem programu było również wyposażenie miejskich instytucji i szkół w defibrylatory. Pierwsze trafiły do Urzędu Miasta, MOK i Straży Miejskiej w ubiegłym roku. – Z dofinansowania w tegorocznej edycji programu kupiliśmy takie urządzenia dla wszystkich miejskich szkół. Uczniowie przeszli również szkolenie z używania defibrylatorów i z pierwszej pomocy – tłumaczył komendant SM.

Podczas dzisiejszego podsumowania, można było zobaczyć jak działa taki zestaw. Szefowie miejskich szkół odebrali również defibrylatory przeznaczone dla ich placówek. Dopełnieniem programu były spotkania dla seniorów, festyny, zabawy i konkursy. Ci, którzy okazali się najlepsi w rywalizacji, otrzymali dzisiaj nagrody. Przed gośćmi spotkania zaprezentowali się również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3, którzy zdobyli II miejsce w konkursie „Moda na odblaski” oraz drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7. Do szkolnych koordynatorów edukacji rowerowej: Agnieszki Pachuty, Beaty Fideckiej, Katarzyny Świerszcz i Ewy Sarnowskiej, trafiły również kaski i kamizelki odblaskowe. Zostaną przekazane uczniom, którzy brali udział w zajęciach.

W uroczystym podsumowaniu, oprócz uczniów świdnickich szkół, wzięli udział przedstawiciele władz miasta, urzędu wojewódzkiego, marszałkowskiego, policji, straży pożarnej oraz Miejskiego Centrum Profilaktyki.

kal

 ________________________________________

Zwycięzcy konkursów:

 

„Bądźmy bezpieczni w naszym mieście”

I miejsce – Amelia Paź

II miejsce – Nadia Paździor

III miejsce – Michalina Królik

Wyróżnienia: Julia Karaś, Weronika Lewińska, Jakub Lodwich, Karol Kamiński, Piotr Lodwich, Amelia Opalińska, Natalia Staszewska

 

„Bezpieczeństwo moimi oczami” – konkurs plastyczny

I miejsce – Weronika Hojda

II miejsce – Emilia Kołtunik

III miejsce – Iwo Rozenfeld

Wyróżnienia: Samanta Toruń, Zuzanna Kalota, Ines Rozenfeld, Michał Kaszak, Bartosz Jaroszek, Emilia Kobra, Aleksander Mazur

 

„Pomysł na logo naszego projektu” – konkurs plastyczny

I miejsce – Barbara Guz

II miejsce – Hanna Kielar

III miejsce – Teresa Paradowska

Wyróżnienia: Władysława Kowalska, Bronisława Budzyńska, Zofia Górska

http://www.swidnik.pl/nasze-miasto/item/14435-razem-jest-bezpieczniej

 

]]>
Tysiące na bezpieczeństwo http://www.strazmiejskaswidnik.pl/2019/11/13/tysiace-na-bezpieczenstwo/ Wed, 13 Nov 2019 12:29:41 +0000 http://www.strazmiejskaswidnik.pl/?p=788

Świdnicka Straż Miejska po raz trzeci otrzymała dotację Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Tym razem pieniądze z Warszawy posłużyły do przeprowadzenia akcji „Widzę-Reaguję, program bezpieczeństwa w gminie”. Do 100 tys. zł, czyli maksymalnej kwoty dofinansowania, Urząd Miasta dorzucił jeszcze ponad 21 tys. zł. Można więc było poczynić zaplanowane zakupy i przeprowadzić szereg projektów związanych z bezpieczeństwem mieszkańców. Właśnie w tym obszarze program wymyślony przez naszych strażników był lepszy od całej konkurencji.

– W ramach zakupów pozyskaliśmy dwa aktywne przejścia dla pieszych, które zamontujemy w miejscach wskazanych przez Komendę Powiatową Policji. Każda z czterech szkół podstawowych otrzyma defibrylator. We wszystkich, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i ratownicy medyczni przeprowadzili szkolenia dla nauczycieli i grupy uczniów z udzielania pierwszej pomocy. W każdej szkole przeszło je około 20 osób – tłumaczy Janusz Wójtowicz, komendant Straży Miejskiej w Świdniku.

Zajęcia organizowane dla młodzieży świdnickich szkół skupiły się na zagadnieniach bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pierwszej udzielania pomocy.

– Skoncentrowaliśmy się na edukacji 10-latków, którzy są już uprawnieni do uzyskania karty rowerowej. Zaczęliśmy od nauki naprawy prostych awarii jednośladu. Były też zajęcia z psychologiem jak bezpiecznie i zdrowo żyć. Z kolei studenci Akademii Medycznej przekazywali wiedzę na temat udzielania pomocy przedmedycznej. Co ważne, były to zajęcia praktyczne i chyba dlatego cieszyły się największym zainteresowaniem. W ramach edukacji rowerowej kupiliśmy 450 kompletów kasków i kamizelek dla wszystkich uczestników kursu, kończącego się egzaminem na kartę rowerową. Podstawy zasad poruszania się po drogach poznawały również przedszkolaki, w ramach zajęć z użyciem autochodzika – wyjaśnia  J. Wójtowicz.

Strażnicy miejscy przeszli szkolenia z obsługi monitoringu i przepisów RODO, a także wzbogacili się o nowy starter samochodów. Stary uległ awarii, ale w ramach dobrej współpracy producent go „reanimował”. Przydadzą się oba, ponieważ po pierwszych przymrozkach funkcjonariusze odbierają każdego poranka po kilkanaście wezwań.

Ciekawą „zdobyczą” tegorocznej akcji jest zestaw do monitoringu mobilnego. Składa się z jednej kamery obrotowej i dwóch stałych. Można nim obserwować miejsca zgłoszone przez mieszkańców, jako niebezpieczne, ale też imprezy masowe, w czasie których zaletą systemu jest jego mobilność. Kolejną, jest możliwość zasilania zarówno ze słupa energetycznego, jak i panelu fotowoltaicznego oraz radiowy kontakt z centralą. Dzięki antenom zamontowanym na jednym z bloków przy ul. Racławickiej, Urzędzie Miejskim i szpitalu, monitorować można praktycznie całe miasto. Jak ocenia szef świdnickich strażników, to duży wydatek, bo wynoszący 30 tysięcy złotych, ale naprawdę wartościowy.

Jest już pewne, że akcja organizowana przez MSWiA będzie miała czwartą edycje. Zahartowani w bojach o ministerialne pieniądze, strażnicy miejscy formułują już swoje plany. Jednym z nich jest zakup laserowego miernika jakości powietrza. To urządzenie z wysięgnikiem do 12 metrów, którego żaden truciciel nie oszuka, bo zajrzy w każdy komin i jeśli trzeba, będzie go kontrolować godzinami.

– Oczywiście zawalczymy o kolejne, maksymalne, 100 tysięcy złotych dotacji. Liczymy na wsparcie miasta, które jest w naszych staraniach potężnym sojusznikiem.

jmr

]]>
Pisemny otwarty przetarg na sprzedaż używanego samochodu marki SKODA Roomster 1.4 MR`11 wersja Comfort, rok produkcji 2011 http://www.strazmiejskaswidnik.pl/2019/08/23/pisemny-otwarty-przetarg-na-sprzedaz-uzywanego-samochodu-marki-skoda-roomster-1-4-mr11-wersja-comfort-rok-produkcji-2011/ Fri, 23 Aug 2019 13:00:10 +0000 http://www.strazmiejskaswidnik.pl/?p=771 ]]> Pieniądze na bezpieczeństwo. http://www.strazmiejskaswidnik.pl/2019/05/28/pieniadze-na-bezpieczenstwo/ Tue, 28 May 2019 11:46:16 +0000 http://www.strazmiejskaswidnik.pl/?p=760

Przedstawiciele władz miasta i świdnickiej Straży Miejskiej otrzymali ministe­rialną promesę na 100 tys. zł. Pieniądze zostaną wydane na zakup defibrylatorów, kasków i kamizelek dla młodych rowerzystów oraz zestawów doświetlających przejścia dla pieszych. Miejskim mundurowym już trzeci raz udało się sięgnąć po rządowe dofinansowanie.

 fot. A. Mitura

– Program „Razem bezpieczniej” mo­bilizuje do współpracy społeczności lokalne. Bezpieczeństwo to jedna z najważniejszych wartości, jakich wszyscy potrzebujemy – mówił na wtorkowej uroczystości Jarosław Zieliński, wiceminister spraw we­wnętrznych i administracji.

Podczas niej promesy odebrali przedstawiciele 104 samorządów i instytucji pozarządowych. Wszyscy przygotowali projekty, które mają podnosić poziom bezpieczeństwa. Wśród odbierających rządowe do­finansowanie znaleźli się również Ewa Jankowska, sekretarz miasta i Janusz Wójtowicz, komendant świdnickiej Straży Miejskiej. Mun­durowym już po raz trzeci udało się zdobyć dotację z ministerialnego projektu. Tym razem kwota dofinan­sowania opiewa na 100 tys. zł.

– Wkład własny do projektu przeka­że Urząd Miasta. Będzie on wynosił nieco ponad 21 tys. zł – wyjaśnia Ja­nusz Wójtowicz.

Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalnych zestawów dla młodych cyklistów przygotowują­cych się do zdobycia karty rowero­wej. W ich skład będzie wchodziło 450 kasków i tyle samo kamizelek odblaskowych.

Do kolejnych instytucji na terenie miasta trafią również defibrylatory.

– Chcemy w takie urządzenia za­opatrzyć wszystkie miejskie szkoły. Dodatkowo zostaną w nich również przeprowadzone szkolenia z pierw­szej pomocy i obsługi defibrylato­rów – wymienia komendant SM.

Ostatnim zakupem wpisanym do projektu są dwa aktywne przejścia dla pieszych. Pulsujące znaki będą informować kierowców, że do pa­sów zbliża się przechodzień. Wiado­mo, że w taki sposób będą dodat­kowo oznakowane miejskie drogi. We wskazaniu konkretnych miejsc pomoże policja.

]]>
Zostań strażnikiem miejskim w Świdniku! http://www.strazmiejskaswidnik.pl/2019/03/01/zostan-straznikiem-miejskim-w-swidniku-2/ Fri, 01 Mar 2019 08:32:56 +0000 http://www.strazmiejskaswidnik.pl/?p=751

Chcesz pomagać ludziom? Nie boisz się nowych wyzwań i odpowiedzialnej pracy? Interesujesz się bezpieczeństwem? Możesz znaleźć stabilne zatrudnienie w Straży Miejskiej w Świdniku. Dokumenty aplikacyjne można złożyć do 10 marca 2019 roku.

            Ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych, czuwanie nad ruchem drogowym, współdziałanie z innymi podmiotami w zakresie ratowania życia i zdrowia obywateli a także pomoc przy usuwaniu awarii technicznych i skutków klęsk żywiołowych to główne zadania jakie czekają na nowych aplikantów.

Aplikantem może zostać osoba, która posiada obywatelstwo polskie, ukończyła 21 lat i w pełni korzysta z praw publicznych oraz posiada minimum średnie wykształcenie. Kandydat musi też wykazać się nienaganną opinią oraz sprawnością fizyczną i psychiczną, a także dotychczasową niekaralnością i uregulowanym stosunkiem do służby wojskowej.

Dodatkowymi atutami będzie znajomość zagadnień z zakresu prawa, prawa administracyjnego i funkcjonowania samorządów i administracji publicznej, znajomość ustawy o strażach gminnych, a także innych przepisów regulujących współpracę straży z Policja i innymi instytucjami. Kursy specjalistyczne w zakresie ratownictwa medycznego, samoobrony, techniki jazdy, ochrony środowiska oraz znajomość języków obcych to m.in. wymagania dodatkowe, które pomogą wyłonić najlepszych kandydatów.

Dokumenty wyszczególnione w ogłoszenie na stronie:  https://smswidnik.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//nabor_2019.pdf należy składać do 10 marca 2019 roku w siedzibie SM w Świdniku przy ul. Hallera 9.

Oferujemy:

– stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,

– trzynastą pensję,

– świadczenia socjalne,

– preferencyjne ubezpieczenia grupowe,

– możliwość pogłębiania swoich kwalifikacji ogólnych i zawodowych.

]]>