Home Aktualności Finał Wojewódzki Kinder Sport w 4–kach siatkarskich.
PDF

„Dziewczyny lubią brąz”

Finał Wojewódzki Kinder Sport w 4–kach siatkarskich

W dniu 7 maja 2017 w hali sportowej V LO w Rzeszowie odbył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Kinder Sport w minisiatkówce dziewcząt czwórek, trójek i dwójek. W zawodach wzięło udział po 12 najlepszych drużyn w każdej kategorii, które uzyskały awans po rozgrywkach rejonowych.

Siatkarki rozgrywały spotkania do dwóch wygranych setów, do 15 punktów. W turnieju wzięły udział również dziewczęta z Jedlicza. Uzyskały awans po rozgrywkach rejonowych w trójkach – klasa V (Kasia Haniebnik, Natlia Gierula i Sandra Chochołek) oraz w czwórkach – klasa VI (Izabela Bolanowska, Adrianna Janas, Aleksandra Hap, Zuzanna Jaskółka, Weronika Wiśniowska). Ostatecznie klasa VI wywalczyła brązowy medal natomiast klasa V – zajęła IX miejsce.

W turnieju tym spotkały się zawodniczki, które na co dzień trenują w klubach, szkółkach siatkarskich, klasach sportowych siatkarskich oraz szkołach mistrzostwa sportowego.

Należy zaznaczyć, że nasze zawodniczki uległy dopiero w półfinale zawodniczkom z V LO w Rzeszowie – czyli drużynie gdzie dzieci są wybierane pod względem cech fizycznych i mają około 14 godzin zajęć sportowych tygodniowo.

Brązowy medal bardzo cieszy i jest ogromnym sukcesem, zostaje tylko malutki niedosyt gdyż dwie pierwsze drużyny uzyskały awans do Mistrzostw Polski Kinder Sport, który odbędzie się w Zabrzu.

Brawa należą się także 3-ce siatkarskiej, która walczyła bardzo dzielnie. Trochę nie miały szczęścia w losowaniu, gdyż trafiły do grupy z Nową Dębą i V LO Rzeszów. Jak się później okazało – Nowa Dęba zdobyła złoto , a Rzeszów brąz w tej kategorii wiekowej.

Opiekun  i trener dziewcząt pani Beata Wosiewicz.

SP 3 Mielec

IX miejsce: SMS V LO II Rzeszów, Jarosław, SMS V LO III Rzeszów, Karpaty Krosno II

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.