Home Aktualności Jedliczanki w Finale Mistrzostw Polski 4-ek siatkarskich Kinder Sport.
PDF

Jedliczanki w Finale Mistrzostw Polski 4-ek siatkarskich Kinder Sport.

Po powolnym powrocie do rozgrywek sportowych znakomicie spisały się na zawodach młode siatkarki - uczennice SP w Jedliczu. W Finale Wojewódzkim 4-ek siatkarskich, który odbył się 24 czerwca w Rzeszowie, podopieczne trenerki Pani Beaty Wosiewicz zdobyły złoty i brązowy medal. To ogromny sukces. Zawodniczki dzięki niemu wywalczyły awans do Finału Mistrzostw Polski, który odbędzie się w sierpniu.

Dziewczyny na co dzień łączą zajęcia sportowe w Jedliczu oraz treningi siatkarskie w Krośnie, gdyż tam grają w Podkarpackiej Lidze Młodziczek. W obu miejscowościach są trenowane przez naszą nauczycielkę - Panią Beatę. Zawodniczki z rocznika 2007 wspaniale w tym roku sobie radzą na parkiecie. Poza występami w Kinderze rozegrały kilka turniejów, podczas których zawsze zajmowały miejsca na podium, między innymi wywalczyły II m. w Międzynarodowym Turnieju w Jaśle, gdzie pokonały starsze drużyny z Anglii, Serbii, Węgier, Ukrainy, Słowacji i terenu Podkarpacia. To już kolejne podopieczne Pani Beaty, które zdobywają medale na zawodach siatkarskich. Wcześniej były to zawodniczki z rocznika 2004, jedna z nich została objęta szkoleniem Kadry Wojewódzkiej.

Obecne uzdolnione siatkarki z SP w Jedliczu to: Ola Paradysz, Nadia Głowacka (obie w 2018 zostały Mistrzyniami Województwa w 2-kach siatkarskich i były na Mistrzostwach Polski), Maja Głowacka, Zuzanna Świątek, Gabrysia Paradysz, Zuzanna Karamus i Emilka Cempa. Należy też zaznaczyć, że dziewczyny nie tylko wspaniałe prezentują się na boisku, ale również osiągają bardzo wysokie wyniki w nauce. Młodym siatkarkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Mamy też cichą nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym uda się stworzyć kolejną grupę siatkarską z uczniów klas IV, którzy będą kontynuowali sukcesy swoich starszych koleżanek, reprezentując szkołę i gminę na terenie województwa.