Home Aktualności Pomagamy zdolnym uczniom rozwijać pasje.
Pomagamy zdolnym uczniom rozwijać pasje. PDF 

 

 

POMAGAMY ZDOLNYM UCZNIOM ROZWIJAĆ PASJE

 

                Informujemy, że nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym może przyznać Stypendium św. Mikołaja. Zainteresowane osoby prosimy o zapoznanie się z regulaminem i wypełnienie wniosku w terminie od 20 września do 1 października. Wypełniony wniosek należy złożyć w pokoju nauczycielskim u szkolnego koordynatora - p. Marty Bołoz.

( O stypendia mogą ubiegać się tylko uczniowie Szkoły Podstawowej w Jedliczu).

IV. Kryteria przyznawania Stypendiów ( wyciąg z regulaminu)

1. Uczeń może ubiegać się o przyznanie Stypendium, jeśli spełnia kryteria formalne:

a. miesięczny dochód netto na jednego członka rodziny nie jest wyższy niż 1500 zł (tysiąc pięćset złotych). Wartość ta poświadczana jest poprzez dołączenie do Wniosku o stypendium skanu oświadczenia o wysokości dochodów wypełnionego zgodnie z Zasadami dokumentowania i obliczania dochodu (załącznik nr 2 do niniejszego Regulaminu).

b. uzyskał średnią ocen w roku poprzedzającym przyznanie Stypendium nie niższą niż: 4,4 w szkole podstawowej.

2. Złożył kompletny (z załącznikami) i podpisany Wniosek do 1 października 2021 r. Decyzja o przyznaniu Stypendium jest podejmowana w oparciu o następujące kryteria merytoryczne:

a. Kryterium nr 1.

Zaangażowanie i aktywność społeczna w ciągu ostatniego roku (od 1 września 2020 r.). Do aktywności społecznej zalicza się m.in.: aktywna działalność w organizacjach i stowarzyszeniach nieformalnych; działalność w lokalnych organizacjach, pełnienie funkcji w organizacjach harcerskich, wolontariat, np. w schronisku dla zwierząt, harcerstwo, aktywność poparta osiągnięciami w samorządzie szkolnym, działalność artystyczna pro bono, np. występ na koncertach charytatywnych, organizowanie występów artystycznych dla dzieci z domu dziecka, aktywność na rzecz kultury, np. redagowanie gazetki szkolnej, organizowanie wystaw w szkole, zaangażowanie na rzecz wspólnoty religijnej (jako ministrant, w scholi, Oazie)

b. Kryterium nr 2.

Osiągnięcia: naukowe, sportowe, artystyczne, w konkursach i olimpiadach przedmiotowych i tematycznych, itp. w ciągu ostatniego roku (od 1 września 2020 r.)

3. Za każde kryterium merytoryczne Komisja przyznaje punkty: za kryterium nr 1 – maksymalnie 5 punktów, za kryterium nr 2 – maksymalnie 5 punktów, przy czym stosowana jest następująca punktacja: a. Kryterium nr 1 (działalność na rzecz społeczności): liczbę punktów (maksymalnie 5) ustala Komisja po zapoznaniu się z Wnioskami uczniów. Im większe zaangażowanie ucznia, tym większa liczba punktów. Pod uwagę należy brać nie tylko charakter zaangażowania, ale także częstotliwość i poświęcony czas. Istotne i lepiej punktowane powinno być zaangażowanie poza terenem szkoły, które z zasady jest trudniejsze.

b. Kryterium nr 2 (osiągnięcia): liczbę punktów (maksymalnie 5) ustala Komisja po zapoznaniu się z Wnioskami uczniów. Im więcej osiągnięć i na wyższych szczeblach (np. wojewódzkim lub ogólnopolskim), tym więcej punktów.

4. Uczeń, który otrzymał w podsumowaniu mniej niż 6 punktów, nie kwalifikuje się do otrzymania Stypendium w ramach Programu.

5. Komisja decyduje o wadze poszczególnych punktów znając sytuację i możliwości poszczególnych uczniów oraz nie porównując ich z rówieśnikami z innych szkół.

6. Szczególne przypadki:

a. W szczególnych przypadkach Komisja ma prawo przyznać stypendium uczniowi, który nie spełnia równocześnie wszystkich kryteriów formalnych (np. ze względu na wybitne uzdolnienia w jednej lub kilku dziedzinach). Fundacja ma prawo zażądać uzasadnienia decyzji Komisji stypendialnej. W takiej sytuacji Koordynator szkolny ma obowiązek przedstawić Fundacji uzasadnienie decyzji drogą mailową w ciągu 7 dni od zażądania uzasadnienia.

b. W szczególnym przypadku gdy szkoła ma zebrane na Subkoncie środki odpowiednie aby przyznać stypendium, a wśród uczniów brakuje takich spełniających formalne kryterium dochodowe, Komisja kierując się dobrem uczniów ma prawo przyznać stypendium uczniowi o wyższych dochodach na członka rodziny niż 1500 zł netto na osobę w rodzinie. Fundacja ma prawo zażądać uzasadnienia decyzji Komisji stypendialnej. W takiej sytuacji Koordynator szkolny ma obowiązek przedstawić Fundacji uzasadnienie decyzji drogą mailową w ciągu 7 dni od zażądania uzasadnienia.

V. Tryb przyznawania Stypendiów

1. Uczeń ubiegający się o Stypendium wypełnia i wysyła elektronicznie Wniosek dostępny na portalu https://stypendia.mikolaj.org.pl/szkoly/wniosek/szkola-podstawowa-w-jedliczu-10605wraz z zeskanowanymi załącznikami, a następnie składa wydrukowany i podpisany przez rodzica Wniosek wraz z załącznikami do szkolnego Koordynatora – p. Marta Bołoz

2. Termin na złożenie Wniosku: od 20 września do 1 października 2021 r.

                                                

                                                                                                              Szkolny koordynator: Marta Bołoz

 

BIP

 

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

Statystyki

Odsłon : 2190988

Pogoda