Czcionka

Powiększ czcionkę Pomniejsz czcionkę Pomniejsz czcionkę

Kontrast

Wersja kontrastowa

W Tomaszowie Lubelskim odbył kolejny Wojewódzki Turniej o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty w Szachach. W tych prestiżowych zawodach wystartowało blisko 400 szachistów z województwa lubelskiego. Przedstawiciele kilkudziesięciu szkół rywalizowali przez dwa dni. W kategorii dziewcząt klas IV-VI rewelacyjnie spisały się szachistki SP 7 Świdnik. Zajęły drugie miejsce ustępując tylko zwycięskiej szkole SP 2 Tomaszów Lubelski (szkoła z Tomaszowa wygrała wszystkie kategorie wiekowe ). Podopieczne Ireneusza Kellera występowały w składzie: Alicja Opalińska, Maria Kramarz, Oliwia Kasperek, Karolina Potaczała i Klaudia Smyk.

Od października 2017 roku do marca bieżącego roku toczyły się rozgrywki III edycji Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku.
Podsumowanie szachowych pojedynków wypadło bardzo okazale dla uczniów SP 7 Świdnik. W klasyfikacji generalnej obejmującej szkoły podstawowe i wygaszane gimnazja
dwa pierwsze miejsca zajęły zespoły z siódemki.

SCORPIONSi - NAJLEPSI

W dniu 27 lutego 2018 r. odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku w Szachach. Rywalizowały klasy pierwsze i oddzielnie drużyny z klas 4 – 7. W zawodach rozegranych systemem „każdy z każdym”, łącznie wystartowało 10 drużyn. Cztery w kategorii klas pierwszych i sześć z klas starszych. Drużyny składały się z dwóch dziewcząt i dwóch chłopców. Czas gry dla zawodnika wynosił 12 minut. W rywalizacji na poziomie klas pierwszych od wyników

Kolejny udany występ zanotowali szachiści ze SP 7 Świdnik. W powiatowym turnieju rozgrywanym w ramach dni matematyki 15 marca br. o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego na podium uplasowało się dwóch zawodników. Na miejscu drugim sklasyfikowany został Krzysztof Maszewski (4B), a na trzecim Paweł Borowiecki (7D). Kolejne miejsca zajęli również uczniowie z świdnickiej siódemki Sebastian Lorens (7B) był czwarty, Bartosz Najda (4A) piąty a Dominik Garbacz (5A) szósty. Miejsce 7 ex aequo zajęli Adam Zborowski (4E) Szymon Podolak (4B), Bartosz Winiarczyk (4B), Karolina Potaczała (4A) i

W dniu 12 grudnia 2017 r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku w Szachach. Do rywalizacji przystąpiło blisko 40 osób. Zawody rozegrano systemem „szwajcarskim”, na dystansie 7 rund. Czas gry dla zawodnika wynosił 10 minut. W gronie szachistów byli uczniowie reprezentujący prawie wszystkie poziomy klas. Począwszy od najmłodszych; Mateusz Malec (klasa 0A), do uczniów i uczennic klas 7. Całe podium zdominowali jednak uczniowie z klas 4, którzy uczestniczyli będąc w klasach młodszych w zajęciach projektu „ Edukacja przez Szachy w Szkole”. Pierwsze miejsce nie doznając żadnej porażki zajęła