Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Świdniku

 

Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Czcionka

Powiększ czcionkę Pomniejsz czcionkę Pomniejsz czcionkę

Kontrast

Wersja kontrastowa

W dniu 26 listopada klasa 3a udała się na całodniową wycieczkę do Sandomierza i Nowej Dęby. W Sandomierzu dzieci zwiedziły Zbrojownię Rycerską, gdzie obejrzały zbroje z różnych epok, sprzęt rycerski: hełmy, kolczugi, kusze, łuki, czyli wszystko, co służyło w różnych epokach do walki z przeciwnikiem. Następnym punktem wyjazdu była … Fabryka Bombek. Czas spędzony w Nowej Dębie był niesamowity, bajkowy.

Dzieci wypowiadają się o nim w następujący sposób:

„ … Fabryka okazała się ogromnym budynkiem, w którym pracuje wiele osób. Robi się tam dużo ciekawych rzeczy. Widzieliśmy, jak pan tworzy bombkę – od początku – do końca. Obserwowaliśmy, jak panie w specjalnej pracowni dekorują różne ozdoby na choinkę. Następnie każdy z nas mógł ozdobić swoją własną bombkę. Moja była w gwiazdeczki i czerwone kropki...”

„…Oglądaliśmy wystawę bombek, które wisiały na choinkach. Każda choinka była udekorowana w inny sposób. Wyglądały przepięknie! … Po warsztatach wszyscy byliśmy obsypani brokatem, ale bardzo zadowoleni ze swojej pracy…”

„… Panie, które tam pracują muszą być bardzo cierpliwe. Ich dzieła można podziwiać w szklanych gablotach. Są tam kolekcje owadów, aut, łódek, rybek, bałwanków, serduszek, a nawet bombki – jajka. Byłam zachwycona, gdy patrzyłam, jak pani precyzyjnie zdobi granatowe serce…”

„… Każdy otrzymał granatową bombkę, którą mógł ozdobić używając wielu błyszczących brokatów. Ja zrobiłam śnieżynkę. Najpierw namalowałam wzór klejem, a następnie posypałam bombkę brokatem. Powstał piękny wzór!... Uważam, że wycieczka była bardzo udana. Wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń. Mam nadzieję, że kolejne wycieczki będą równie atrakcyjne.”