Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Świdniku

 

Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Czcionka

Powiększ czcionkę Pomniejsz czcionkę Pomniejsz czcionkę

Kontrast

Wersja kontrastowa

”Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki,

lub gdy opowiadasz mi bajeczki.

Lubię, gdy na kolanach mnie sadzasz

i na każdą psotę zawsze się zgadzasz.

Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie,

po prostu kocham Cię ogromnie!”

Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas... Na dziecięce smutki zawsze mają słodkie rozwiązanie, poradzą w każdym zmartwieniu - to Kochane Babcie i Dziadkowie.

21 i 22 stycznia to szczególne dni w roku – Dzień Babci i Dzień Dziadka - w szczególny sposób możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy na co dzień. 25 stycznia – tuż przed wyczekiwanymi feriami - w klasie I a została zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały licznie zebranym gościom Jasełka, recytowały wiersze, śpiewały kolędy. Dziadkowie ze wzruszeniem obserwowali występ swoich wnucząt, nagradzając ich  brawami, nie kryli wzruszenia. Betlejemską szopkę – Józefa i Maryję wraz z małym Jezuskiem - odwiedziły nietypowo – postaci ze znanych i lubianych bajek. Był Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Smerfik, Pinokio, Calineczka, Kopciuszek, Sierotka Marysia, Dziewczynka z zapałkami. Każdy z nich przyniósł do ubogiej stajenki dary. Nie zabrakło również Aniołków i Pastuszków. Na koniec uroczystości dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom przygotowane przez siebie kolorowe, pamiątkowe laurki. Wszyscy zostali poczęstowani słodyczami.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i wzruszone twarze Babć i Dziadków pokazały, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami – również w klasie.