Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Świdniku

 

Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Czcionka

Powiększ czcionkę Pomniejsz czcionkę Pomniejsz czcionkę

Kontrast

Wersja kontrastowa

Spotkaliśmy się w nowym roku szkolnym na pierwszych zajęciach DKK dla Dzieci, uśmiechnięci i gotowi do kolejnych spotkań. Klubowicze odpowiadali na jesienne zagadki. Tematem spotkania była książka Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Wiersze. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały wiersza - Jeż, który zaspał i wiersza - Suseł, odpowiadając na pytania z tekstu. Potem klubowicze "zamienili się" w susełki i pochowali się po całej bibliotece, a my szukałyśmy klubowiczów za regałami, pufami i różnych tajemniczych bibliotecznych zakątkach. A po wszystkim zasiedliśmy wspólnie do kolorowania jesiennych jeży. Jesienne jeżyki powiesiliśmy przed biblioteką i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Do zobaczenia na następnych zajęciach, na które obiecałyśmy przygotować niespodziankę :)

Na zajęciach klubowicze przeczytali książeczki pt. Moja mama i Mój tata Anthonego  Browne. Następnie z zaangażowaniem dyskutowali i odgrywali pantomimę. A na zakończenie odbyło się wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków. Dziękujemy pani Małgosi Kozłowskiej i Wam klubowicze za cały rok pracy i aktywności. Spotykamy się po wakacjach w pełnym składzie!

Czy lubi pan opowiadać o swoich książkach, jak długo powstaje jedna książka, o jakiej porze roku najlepiej się panu pisze i czy był pan dobry z ortografii w szkole. To tylko niektóre pytania zadawane panu Kazimierzowi przez uczniów autorowi książek dla dzieci i młodzieży, teksów do podręczników szkolnych i tekstów scenicznych. 21 maja uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się z panem Kazimierzem Szymeczko i zadać pytania pisarzowi. Jego powieść Czworo i kości otrzymała nominację do nagrody Książka Roku 2011, a powieść Tetrus - do nagrody Książka Roku 2015. W 2013 roku został uhonorowany tytułem Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Pan Kazimierz przyjechał na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu dla Dzieci działającego w naszej bibliotece.

16 maja klubowicze zmierzyli się ponownie z technikami uczenia się. Tematem spotkania była książka autorstwa pana Kazimierza Szymeczki A to historia!. Dzieci wysłuchały opowieści o Historynku, Wierszynku i Militarku, niesfornych molach książkowych, które towarzyszyły młodym czytelnikom w odkrywaniu początków państwa polskiego. Wiele radości klubowiczom dostarczyło robienie mapy myśli, której bohaterem był pan Kazimierz Szymeczko.

Młodzi czytelnicy otrzymali osobiste zaproszenia na spotkanie autorskie właśnie z panem Szymeczko, który odwiedzi nasz Dyskusyjny Klub dla Dzieci już w przyszły wtorek. Dlatego... czekamy na pana, panie Szymeczko!

Dnia 7 maja klubowicze bawili się technikami uczenia się. Inspiracją do spotkania był książka Rona Fry Jak się uczyć. Wielkie emocje wzbudziła "wirująca tancerka", dzięki której zastanawialiśmy się nad kwestią prawej i lewej półkuli mózgu i tego co zrobić, aby jak najlepiej ze sobą pracowały. Nie zabrakło też ćwiczeń i leniwych ósemek aktywizujących obie półkule DKK-owiczów. Klubowicze sprawdzali, które z ich oczu jest wiodącym oraz z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali szarady i zgadywanki. A na koniec bawiliśmy się w "indiańskie imiona" i wspólnie staraliśmy się je zapamiętać oraz pokazać oznaczający je symgol.. Czego jak czego, ale tego spotkania nie zapomnimy!

Podkategorie