Czcionka

Powiększ czcionkę Pomniejsz czcionkę Pomniejsz czcionkę

Kontrast

Wersja kontrastowa

W dniu 27.09.2016 w Zespole Szkół nr 2 odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół z terenu powiatu świdnickiego. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła SP 7 Świdnik. Na osiągnięcie tego wyniku zapracowali nauczyciele wychowania fizycznego: dyr. Piotr Bogusz, Renata Łapa, Edyta Baranowska, Anna Kowalska, Anna Zarańska, Waldemar Wasil, Ireneusz Keller, Dariusz Kuźma.

W dniach 8-9 lipca 2016 roku, w Częstochowie, odbył się finał turnieju Kinder + Sport. Naszą szkołę reprezentowali Paweł Szydło, Rafał Szczuchniak, Jakub Flasiński. Uroczyste otwarcie turnieju odbyło się w hali Polonii. W turnieju finałowym uczestniczyło 1228 zawodników i zawodniczek z 16 województw. Zawody odbywały się na pięciu halach. Ambasadorem całej imprezy był były reprezentant Polski Sebastian Świderski,który razem z Piotrem Gruszką obserwował zmagania młodych siatkarzy i siatkarek.

29 października 2015r. odbyły się zawody rejonowe w badmintonie dziewcząt i chłopców. Zarówno chłopców jak i u dziewcząt odbywała się na wysokim poziomie. Ostatecznie w obu kategoriach nasi uczniowie uplasowali się na V miejscu.

W piątek 30 października w Bystrzejowicach odbyły się zawody indywidualne w tenisie stołowym. Wśród zawodników zgłoszonych do turnieju czołowe lokaty zajęli uczniowie naszej szkoły. W klasach IV wśród dziewcząt tuż za podium uplasowała się Martyna Klembowska a wśród chłopców III miejsce wywalczył Krzysztof Sidor. W klasach V - VI wśród chłopców najlepszy okazał się Filip Olejnik a wśród dziewcząt II i III miejsce zajęły zawodniczki naszej szkoły: Karolina Komorowska i Ela Bochniak. W tej samej kategorii tuż za podium była Wiktoria Gołębiowska.

Jako udany występ można zaliczyć start naszych uczniów w powiatowych zawodach w badmintona w kategorii dziewcząt i chłopców. Turniej odbył się 22 października w Bystrzejowicach. W rywalizacji uczestniczyły trzy szkoły z powiatu świdnickiego. W kategorii dziewcząt nasze zawodniczki zajęły II miejsce. Chłopcy uplasowali się na III miejscu. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy wystąpią na zawodach rejonowych, które odbędą się 29 października w Chełmie.