Czcionka

Powiększ czcionkę Pomniejsz czcionkę Pomniejsz czcionkę

Kontrast

Wersja kontrastowa

Świetnie kończy się rok 2018 dla dziewcząt z klasy 6d. Po zajęciu I miejsc w zawodach powiatowych i rejonowych, przyszedł czas na Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci. Zmagania odbyły się 5 grudnia w Lublinie. Dziewczynki zajęły II miejsce w rywalizacji sztafet 6x25 metrów stylem dowolnym z czasem 1:31,47. Tym samym zdobyły tytuł Wicemistrzyń Województwa Lubelskiego. W składzie sreberek znalazły się: Gabriela Kołodziejczyk, Wiktoria Nierojewska, Michalina Królik, Antonina Filipek, Kaja Wiktorowicz i Magdalena Kaczyńska. Należy zaznaczyć, iż Reprezentacja SP 7 uległa SP 51 z Lublina jedynie o 9 setnych sekundy. Serdecznie gratulujemy.

Trener: Waldemar Wasil, instruktor: Anna Kowalska.

W dniu 20.11.2018r. na pływalni w Szkole Podstawowej nr 5, odbyły się Igrzyska Dzieci w sztafetowych i indywidualnych zawodach pływackich. W rejonowych zmaganiach reprezentacja Naszej Szkoły wywalczyła: złoty medal w kategorii 6x25 metrów stylem dowolnym dziewcząt oraz brązowy medal w kategorii chłopców. Zawodnicy biorący udział w rywalizacji indywidualnej wywalczyli aż 10 miejsc na podium. SP 7 reprezentowana była przez uczniów klasy VID o profilu pływackim zajmując miejsca:

I miejsce – Ignacy Guz

W dniu 08.11.2018r. na pływalni przy Szkole Podstawowej nr 5 w Świdniku, odbyły się jesienne Igrzyska Dzieci w zawodach pływackich. W powiatowych zmaganiach trzy sztafety pływackie reprezentujące naszą szkołę znalazły się na podium. Nasza Szkoła reprezentowana była przez uczniów VID – klasy o profilu pływackim.

W dniu 29 XI br. w naszej szkole odbyła się prezentacja szkoły żeglarskiej w ramach ogólnopolskiego programu edukacji żeglarskiej - POLSAILING. Program objęty jest patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Instruktorzy zachęcali dzieci i młodzież do uprawiania żeglarstwa w czasie wolnym. Jest to świetna zabawa i szkoła kształtowania charakteru, a może się z

Bardzo udanie rozpoczynają nowy sezon szachowy uczniowie świdnickiej siódemki. W turnieju szachowym zorganizowanym przez lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej z okazji STULECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI reprezentacja SP 7 Świdnik zajęła III miejsce. W turnieju wystartowała blisko 30 reprezentacji szkół z województwa lubelskiego (w sumie prawie 100 szachistów - jak przystało na turniej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości). Minimalnie lepsi od świdniczan okazali się tylko uczniowie z Zamościa (o jeden punkt) i Lubartowa (o pół