Czcionka

Powiększ czcionkę Pomniejsz czcionkę Pomniejsz czcionkę

Kontrast

Wersja kontrastowa

Po feryjnej przerwie (19 lutego 2018r.) uczniowie z klasy 5d - profil pływacki, mieli możliwość podglądnąć trening i popływać z reprezentantami Polski. Na pływalni przy SP 5 w Świdniku gościliśmy Paulinę Żukowską wielokrotną medalistkę Mistrzostw Polski seniorek, reprezentantkę kraju na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy na krótkim basenie na dystansach: 200 i 400 metrów stylem zmiennym oraz Jana Hołuba złotego medalistę Mistrzostw Europy juniorów na dystansie 100 metrów stylem dowolnym i srebrnego medalistę Mistrzostw Europy juniorów na dystansie 50 metrów stylem dowolnym.

„Mamy to”!!! Dwa złote medale i awans do finału wojewódzkiego w minisiatkówce dziewcząt i chłopców.

Dwa bardzo dobre występny dla naszych zespołów siatkarskich. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy po wygraniu wszystkich meczy bez straty seta i z wysoką przewagą punktową pewnie awansowali do zawodów rejonowych w minisiatkówce w kategorii "czwórki".

W dniu 28 lutego lodowisko przy SP 5 w Świdniku zamieniło się w arenę sportowych zmagań. Odbyły się tam zawody sportowe z łyżwiarstwa szybkiego na lodzie. Do rywalizacji przystąpiły trzy reprezentacje świdnickich szkół podstawowych: SP7, SP3 i SP5. Dla wszystkich drużyn dyplomy i puchary wręczył p. Tomasz Szydło dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5.

W dniach 13.-14.12. 2017 r. hala sportowa SP 7 zamieniła się w arenę rywalizacji najlepszych drużyn koszykarskich szkół podstawowych w naszym powiecie. Zarówno wśród dziewczynek jaki i chłopców do rozgrywek przystąpiło po 4 szkolne reprezentacje, które rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”.

Pierwszy dzień koszykarskiej rywalizacji był pokazem świetnych umiejętności technicznych naszych chłopców, którzy wygrali wszystkie – 4 mecze tracąc jedynie 2 punkty! (SP7 – SP3 30:2, SP7 – SP5 22:0, SP7 – SP Piaski 18:0).