W Kołobrzegu odbył się turniej półfinałowy w mini piłce koszykowej chłopców. Organizatorem tej imprezy sportowej była Szkoła Podstawowa nr 4 w Kołobrzegu i kołobrzeski Szkolny Związek Sportowy.

Impreza tej rangi odbywała się na Hali Milenium. W dniu 28.04.2017 do naszego miasta zjechały drużyny, które zakwalifikowały się z regionu A i B. Region A reprezentowały drużyny z SP 10 z Koszalina i SP7 Szczecinek , a z Regionu B SP 35 ze Szczecina i gospodarze turnieju SP 4 Kołobrzeg. Aby awansować do finału nasza szkoła musiała wygrać pierwszy mecz z drużyną która zajęła pierwsze miejsce w regionie B ,ze szkołą SP 10 z Koszalina.Był to bardzo ważny mecz. Tylko zwycięstwo gwarantowało awans do Finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Od pierwszego gwizdka inicjatywę przejęli gospodarze i od razu objęli kilku punktowe prowadzenie. Taka sytuacja pozwoliła naszym zawodnikom opanować nerwy i nabrać pewności, że można ten mecz wygrać. Graliśmy spokojnie i konsekwentnie. Ostatecznie wygraliśmy 38:29 i zapewniliśmy sobie awans do finału wojewódzkiego. Z którego miejsca awansujemy miał zdecydować mecz z SP 35 Szczecin, która pewnie pokonała zespół SP7 Szczecinek. Mecz z faworytem turnieju o pierwsze miejsce w grupie zaczął się dla nas doskonale. Po pierwszej kwarcie nieoczekiwanie prowadziliśmy 16:4. Nawet dla nas było to zaskoczeniem i chyba trochę zdekoncentrowało naszych graczy. Zespół ze Szczecina to bardzo dobra drużyna i było wiadomo ,że w dalszej części meczu nie będzie już tak łatwo. Zawodnicy opanowali nerwy i w drugiej kwarcie przejęli inicjatywę . Nie było to trudne bo my z kolei zagraliśmy bardzo nerwowo i słabo. Nasze ataki rozbijały się o dobrze zorganizowana obronę przeciwnika. Mieliśmy trudności w zdobywaniu punktów i zbyt łatwo je traciliśmy. Na koniec kwarty z naszej przewagi nie zostało wiele. Tylko 4 punkty. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:14. Druga połowa to całkiem inny mecz. Goście ochłonęli i uporządkowali swoją grę. Ciężar gry wziął na siebie zawodnik z numerem 9 którego było nam bardzo trudno powstrzymać. Jego dobre wyszkolenie techniczne i warunki fizyczne sprawiły że zaczął seryjnie zdobywać punkty, a obrońcy łapali na nim faule. Nasi chłopcy pokazali że mają charakter i potrafią walczyć. Nie podłamali się kiedy mecz stał się wyrównany. Walczyli o każdą piłkę i każdy punkt. Nie wiadomo jak by się zakończył ten mecz walki, gdyby w końcówce wykorzystali kilka sytuacji sam na sam z koszem. Ostatecznie po pięknym widowisku sportowym ulegliśmy minimalnie szkole że Szczecina 34:38.

Kolejność drużyn w Turnieju Półfinałowym w mini piłce koszykowej w Kołobrzegu.

• I miejsce SP 35 Szczecin - awans do Finału wojewódzkiego
  • II miejsce SP 4 Kołobrzeg - awans do Finału wojewódzkiego
  • III miejsce SP 10 Koszalin
  • IV miejsce SP 7 Szczecinek

Miło nam poinformować wszystkich rodziców i sympatyków koszykówki w naszym mieście iż Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce koszykowej odbędziecie się również w Kołobrzegu w dniu 18.05.2017 na Hali Milenium. Stawką tego finału jest awans do Mistrzostw Polski( tylko zwycięzca finału) Pierwszy mecz o godzinie 11.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, sympatyków koszykówki i sportu szkolnego.