Cztery mecze, trzy zwycięstwa, jedna porażka i awans do półfinału Mistrzostw Polski Juniorów – tak prezentuje się bilans MKS-u „Bzura” Ozorków, która w ostatni weekend w ozorkowskiej hali CSiR rywalizowała w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski Juniorów w siatkówce.

Jako Mistrz Województwa Łódzkiego, MKS miał przywilej zorganizowania jednego z turniejów ¼ Mistrzostw Polski Juniorów. Na parkiecie w Ozorkowie, oprócz gospodarzy, o awans do półfinału walczyli także młodzi siatkarze z Wrocławia, Szamotuł, Olsztyna i Andrychowa. Miejsce w półfinale mogły zapewnić sobie tylko dwie najlepsze drużyny.

Gospodarze, przed własną publicznością, chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. I tak było. Pierwsze dwa mecze z Gwardią Warszawa oraz Szamotulaninem Szamotuły zakończyły się zwycięstwem ozorkowian 3:0 oraz 3:1 w setach.

Stawką kolejnego pojedynku z MKS Andrychów, był bezpośredni awans do półfinałów Mistrzostw Polski. Siatkarze „Bzury” perfekcyjnie rozegrali ten mecz, pokonując gości z Małopolski 3:0 w setach. W meczu decydującym o zwycięstwie w całym turnieju, naprzeciwko MKS-u po drugiej stronie siatki, stanęli zawodnicy AZS UWM Olsztyn. Niestety, po zaciętym czterosetowym pojedynku, lepsi okazali się zawodnicy z Warmii i Mazur. Obie ekipy zagrają w półfinale Mistrzostw Polski.

Po zakończeniu turnieju przyszedł czas, aby udekorować najlepsze drużyny. Puchary i sprzęt sportowy, ufundowane m.in. przez powiatowy samorząd, wręczył Dominik Gabrysiak – Wicestarosta Zgierski oraz Burmistrz Ozorkowa – Jacek Socha.

Zawodnikom „Bzury” gratulujemy i trzymamy kciuki, żeby w półfinale zagrali również dobrze, jak przed własną publicznością.